FETÖ/PDY 6 Eski Öğretmen Davaları

- Bartın'da, haklarında "silahlı terör örgütü yöneticiliği ve örgüt üyeliği" suçundan dava açılan 6 eski öğretmen hakim karşısına çıktı

FETÖ/PDY 6 Eski Öğretmen Davaları

BARTIN - Bartında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 1i tutuksuz 5i tutuklu 6 eski öğretmenin yargılanmasına başlandı.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmaya, silahlı terör örgütü yöneticiliği ve örgüt üyeliği suçlarından yargılanan, daha önce meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık, Müjgan Akın ile tutuklu sanıklar, Öztürk Akın, İdris Dıraz, Bahadır Fidan, Mevlüt Göçük, Yusuf Özdemir ile avukatları ve yakınları katıldı.

Sanık Fidan, mahkemedeki savunmasında, devletin izni olmadan faaliyet gösteren hiçbir dernek ve kuruluşa kayıt olmadığını söyledi.

Talimat ile Bank Asyaya para yatırmadığını iddia eden Fidan, Her Türk vatandaşı gibi benim de yasal olarak faaliyet gösteren bir bankada param var. Bu bankadaki para, kızım dünyaya geldiğinde tanıdıklarımızın kızımın doğumu için hediye olarak getirdiği altınların parasıdır. Heyetten tahliyemi talep ediyorum. diye konuştu.

Sanıklardan tutuksuz yargılanan Müjgan Akın da örgütün şifreli haberleşme programı ByLocku kullanmadığını ifade ederek, Ben hiçbir şekilde bu programı kullanmadım. Ağabeyim bu yapının dershanelerinde öğretmenlik yapıyordu. Bize ziyarete geldiğinde belki de o yüklemiş olabilir. diye savunma yaptı.

Hakim karşına çıkan diğer sanıklar da silahlı terör örgütü üyesi olmadıklarını ileri sürerek, tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, dosyalardaki tanıkların dinlenilmesi ve sanıkların tutukluk haline karar vererek duruşmayı erteledi.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48