Hayali "göremediği" ay-yıldızlı formayı giymek

Hayali "göremediği" ay-yıldızlı formayı giymek

Hayali "göremediği" ay-yıldızlı formayı giymek

Bartında yaşayan doğuştan görme engelli Ertuğrul Demirel, yaşama küsmeden atıldığı iş ve spor hayatındaki azmiyle çevresindekilerin takdirini topluyor. Adliyede santral memuru olarak çalışan Demirel, hayali olan ay-yıldızlı formayı giyebilme hedefi için disiplinli bir şekilde çalışıyor.

Doğuştan görme engelli olan Demirel, 2011de başladığı futbola, Turkcell Sesi Görenler B1(Hiç görmeyenler) Futbol Ligi ekiplerinden Ankara Yeni Mahalle Görme Engelliler Spor Kulübünde devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası Demirel, Bartın Adliyesinde santral memuru olarak çalışıyor. Ankarada Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezinde tanıştığı arkadaşı sayesinde futbol oynamaya başlayan Demirel, adliyedeki mesaisinin ardından Bartın Gençlik Merkezinin futbol sahasında idmana çıkıyor.

Demirel, tek hayali olan milli formaya ulaşmak için düzenli olarak sürdürdüğü idmanlarının yanı sıra yüzme ve müzikle de ilgileniyor. Kursa giderek bağlama çalmayı öğrenen Demirel, boş zamanlarını enstrüman çalarak ve yüzmeye giderek değerlendiriyor.

- Devletimiz sağ olsun, engellilere istihdam sağlıyor

Ertuğrul Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğuştan görme engelli olmasının onu hiçbir zaman hayattan uzaklaştırmadığını söyledi.

Futbola başlamasının ardından bir süre Çanakkalede üniversite okuyan ablasının yanında kaldığını aktaran Demirel, Evliyim, iki çocuk babasıyım. Bir arkadaşım sayesinde Ankarada bir kulüple tanıştım. Yalnız o kulüpte fazla futbol oynamadım. Futbola 4 yıllık bir arada verdim. Çalışıp bir an önce iş hayatıma atılmam ve okuyan ablama eşlik edebilmek için Çanakkaleye gittim. Şu anda da Bartında çalışıyorum. diye konuştu.

Devletin engelli vatandaşlara sunduğu istihdam sayesinde bir iş sahibi olduğuna ifade eden Demirel, Ben 2012de memurluk sınavına girdim. Devletimiz engelli vatandaşlarına bu şekilde istihdam sağlıyor. Ben de emeğimin karşılığında işe girdim. Devletimiz sağ olsun, engellilere istihdam sağlıyor. dedi.

- Bir gün ay-yıldızlı formayı giyeceğim

Tek hayalinin Görme Engelliler Milli Takımında top koşturmak olduğunu dile getiren Demirel, şunları kaydetti:

Ben her akşam işten çıkınca hayallerime ulaşabilmek için azimli bir şekilde antrenmanlarıma devam ediyorum ve bir gün ay-yıldızlı formayı giyeceğime de inanıyorum ayrıca yüzmeyi de çok seviyorum. Boş vakitlerimde de bağlama çalıyorum. Sağlığım el verdiği sürece spor yapmayı düşünüyorum. Tek hedefim, milli takıma girebilmek, ay-yıldızlı formayı giymek, ay-yıldızlı forma altında uluslararası müsabakalarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek.

Çocuklarına vakit ayırması gerektiğini de ifade eden Demirel, çocuklarından ve işinden geriye kalan zamanlarda istikrarlı bir şekilde antrenmanlarını yapmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48