Kent Tarihi Müzesi Bartın'da açıldı...

Kent Tarihi Müzesi Bartın'da açıldı...

Kent Tarihi Müzesi Bartın'da açıldı...

 

BARTIN - Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Müzemiz, yapısı, içeriği ve teknolojisiyle ülkenin sayılı müzelerinden birisi dedi.

Bartın Kent Tarihi Müzesinin açılış töreninde konuşan Akın, uzun yıllar Rüştiye Mektebi olarak hizmet veren, daha sonra 2008e kadar belediye binası olarak kullanılan Hükümet Caddesindeki tarihi binayı restore ederek Kent Tarihi Müzesi haline getirdiklerini söyledi.

İki kattan oluşan ve 700 metrekareden büyük bir alana sahip müzenin, 6 yıllık bir çalışmanın sonunda ortaya çıktığını ifade eden Akın, şöyle konuştu:

Müzemiz, yapısı, içeriği ve teknolojisiyle ülkenin sayılı müzelerinden birisi. 1994 parça eserin yer aldığı, geçmiş ile geleceğin köprüsü müzede çok kişinin emeği var. Çok güzel ve fonksiyonel bir müzeye kavuştuk. Müzemiz sadece restorasyon ve iç dizaynı olarak 4 milyon liraya mal oldu. Eserlerin her biri paha biçilemez eserler, gerçekten bir zenginlik abidesi. Müzemizde para karşılığı alınan hiçbir eser yok. Burada sergilenecek tüm eserler halkımız tarafından hibe edildi. Katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.

Tarihi eserleri hibe edenlere plaket takdim edilmesinin ardından müzenin açılışı yapıldı.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48