plajlarında 17 kişilik cankurtaran ekibi

plajlarında 17 kişilik cankurtaran ekibi

plajlarında 17 kişilik cankurtaran ekibi

BARTIN - Yaz sezonunda, Bartın İl Özel İdaresi sorumluluk alanındaki plajlarda boğulma tehlikesi geçiren 188 kişiye müdahale edildiği bildirildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turistlerin daha güvenli bir ortamda denize girebilmeleri için, merkez ilçe Mugada, Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar, Amasra ilçesi Çakraz plajlarında 17 kişilik cankurtaran ekibinin görev yaptığı belirtildi.

15 Hazirandan 15 Eylüle kadar süren görevlerinde büyük başarı gösteren cankurtaranların bronz ve gümüş cankurtaran sertifikasına sahip oldukları ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Cankurtaranlarımız, sahillerimizdeki gözetleme kulelerinden dürbün yardımıyla denize giren yerli ve yabancı turistlerin geçirmeleri muhtemel tehlikeler karşısında anında kurtarma müdahalesinde bulundular. Yine Mugada, Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar ve Çakraz plajlarına 60 adet beton çapaya bağlı 3 bin metre yüzer emniyet şamandıraları çekilmiştir. Yine hava şartlarının olumsuz ve denize girilmesinin riskli olduğu zamanlarda boğulma olaylarını önlemek amacıyla megafon yardımıyla gerekli uyarılar yapılarak kişiler uyarılmıştır. Plajlarımızda 188 boğulma tehlikesi geçiren kişiye müdahale edilmiş, bunlardan 4 kişi hayati tehlike atlatmıştır. İdaremiz sorumluluğundaki plajlarımızda can kaybı yaşanmamıştır.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48