Şehitlere saygı için Çanakkale'ye pedallayacaklarlar

- Bartın'da 27 bisikletli Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yılı dolayısıyla Çanakkale'ye doğru yola çıktı

Şehitlere saygı için Çanakkale'ye pedallayacaklarlar

BARTIN - Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yılı dolayısıyla Çanakkaleye hareket etti.

Çanakkale Valiliğince her yıl düzenlenen Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yılı dolayısıyla organize edilen etkinliğe katılan 27 bisikletliyi valilik önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Vali Nusret Dirim, törende Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artara Türk bayrağı ve Bartın toprağı emanet etti.

Artar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliğe ülkenin her ilinden katılım olduğunu söyledi.

Dernek olarak her yıl Çanakkaleye şehitlere saygı bisiklet turuna gittiklerini belirten Artar, Etkinlik çerçevesinde 2 gün boyunca 120 kilometrelik bir güzergahta Gelibolu yarım adasında Bartınlı şehitlerimizle buluşacağız. Bartın toprağımızı ve Bartın bayrağımızı şehitlerimize kavuşturmayı planlıyoruz. Oradaki organizasyonumuz, iki gün boyunca şehitlikler tabyalar ve abidede son bulacak. şeklinde konuştu.

Törenin ardından 27 bisikletli Çanakkaleye doğru yola çıktı.

 

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48