Tunç, 4 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu

Tunç, 4 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu

Tunç, 4 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu

BARTIN - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartının AK Parti iktidarlarıyla son 15 yılda büyümesini hızlandırdığını, il hüviyetini kazandıran yatırımlara sahne olduğunu bildirdi.

Tunç, Bartının il oluşunun 26. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Bartının il olduğu 1991den 2002ye kadar ilk 10 yıllık dönemin ülkede siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü yıllara denk geldiğini belirtti.

Kamu yatırımlarının yetersiz oluşu, ekonomik krizlerin kentin büyümesini engellediğini ancak 2002de AK Parti iktidarıyla ülkede sağlanan siyasi istikrar ve ekonomik kalkınma hamlesi sayesinde Bartının kamu yatırımları açısından üzerine düşen payı aldığını ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

Bartın, bugüne kadar 4 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu. Sürekli göç veren Bartında AK Parti iktidarı ile göç durdu. Baraj inşaatları, tünel inşaatları gibi her alanda devam eden kamu yatırımlarının tutarı 4 milyar lirayı aştı. İktidarımız ile Bartın üniversiteye, hükümet ve emniyet binalarına, kültür merkezine, hastane ve aile sağlığı merkezlerine, fen lisesi ve anadolu liselerine, öğrenci yurtlarına, yeni fabrikalara, barajlara, tünellere, bölünmüş yollara, spor tesislerine, toplu konutlara, doğalgaza kavuştu. Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ile köylerimiz, Köylerin Altyapılarını Destekleme Projesi (KÖYDES) ile beldelerimiz daha yaşanılabilir hale geldi. Bartın son 15 yılda AK Parti iktidarıyla birlikte büyümesini hızlandırmış, il hüviyetini kazandıran yatırımlara sahne olmuştur. Devam eden dev yatırımlarla Bartının geleceği parlak.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48