Ulus Çayı Islah Projesi tamamlandı

Ulus Çayı Islah Projesi tamamlandı

Ulus Çayı Islah Projesi tamamlandı

BARTIN - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ilçe merkezinden geçen Ulus Çayı Islah Projesinin tamamlandığını bildirdi.

Ulus Çayı ve Çerçi Deresi taşkın koruma çalışmalarını inceleyen Tunç, burada yaptığı açıklamada, yaklaşık maliyeti 12 milyon lira olan Ulus Çayı Islah Projesi kapsamında 2 bin 364 metre çift taraflı kargir duvar inşa edildiğini ve 2 çelik yaya köprüsü yapıldığını belirtti.

Projenin, ilçeye değer katacağını anlatan Tunç, şöyle konuştu:

Bu proje, Ulusun çehresini değiştirdi, Ulusun şirinliğine ayrı bir güzellik kattı. Yine Çerçi Deresinde de 688 metre çift taraflı betonarme duvar yapıldı, korkuluk ve menfez ile yan derelerde de 3 tersip bendi inşa edildi. İlçeye değer katan yaklaşık maliyeti 12 milyon liralık yatırım için Ulus ilçe halkı adına başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırıma, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğluna ve DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum.

İncelemede, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez de yer aldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48