ORMANLARDA SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLERİ DENETLEDİLER

ORMANLARDA SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLERİ DENETLEDİLER

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik beraberinde Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temür, Silvikültür Daire Başkan Yardımcısı Yılmaz Gün, Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan, Silvikültürel Uygulamaların Geliştirilmesi Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu Dirgine, Devrek, Yenice, Karabük, Safranbolu Bartın ve Ulus Orman İşletme Müdürlüklerimize gerçekleştirdiği ziyarette ormanlarda sürdürülen silvikültürel çalışmaları denetleyerek Ormanların gençleştirilme çalışmaları ile ilgili eğitim tatbikatları yapıldı.

Yapılan eğitim tatbikatında Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Hüseyin Albayrak, İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri ve Muhafaza Memurları hazır bulundu.

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada,

“Yapılan bu Eğitim tatbikatlarında Bölgemizde idare süresi dolan ve gençleştirmeye alınan sahalarda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. Kayın ve Karaçam Doğal gençleştirmesi, yetişme alanı etüdü, Tohumlama, Işık ve Boşaltma Kesimlerinin zamanı ve Gençlik Bakımı konularında bilgi verildi.

Eğitim tatbikatlarında Tensil çalışmalarının yanı sıra katılımcılara sıklık bakımı, ilk aralama bakımı, meşcere bakımlarında uygulanacak Silvikültürel müdahale şekilleri konunun uzmanları tarafından teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. Yapılan eğitim tatbikatları mesleğe yeni başlayan İşletme Şefleri ve Muhafaza Memurları için çok faydalı olmuştur.

Orman Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik, Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temür ve beraberindeki heyete Bölgemize yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48