Çaycuma'daki yetenekler aranacak!

Çaycuma'daki yetenekler aranacak!

Çaycuma'daki yetenekler aranacak!

Zonguldakın Çaycuma İlçesinde 18 Mayıs-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesinin uygulanacağı açıklandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 81 İldeki İlkokullarda Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi uygulanacağı açıklanmıştı.
Türk spor tarihinin en büyük altyapı projesi olarak gösterilen çalışma kapsamı olan, ilk aşamada Türkiyedeki tüm ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin taranarak, yaklaşık 1 milyon çocuğun sportif yetenek ve potansiyellerinin, bilimsel verilerle ortaya çıkartılacağı aktarıldı.
Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şendoğan Kaya önderliğinde gerçekleşti. Kaymakam Serkan Keçeli; Her yıl daha da genişletilecek projeyle, yetenekli çocukların geç kalınmadan keşfedilmesinin ve Türkiyenin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesinin sağlamak için bu projeyi desteklemek için bir araya geldik ve elimizden gelen gayreti yapacağız dedi.
Çaycuma Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programda konuşan Çaycuma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şendoğan Kaya; projenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, tamamlanan bu projede emek verip katkı sunanlara teşekkür etti. Çaycumada eğitimler 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 10.00 da uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleştirilmeye başlandı.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48