İlk mecliste ilk icraat

İlk mecliste ilk icraat

İlk mecliste ilk icraat

Çaycuma Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında yapıldı. 10’u CHP’li, 5’i AK Parti’den oluşan 15 kişilik meclisin ilk toplantısında, yasa gereği kurulması gereken komisyonlar oluşturuldu, Çaycuma Belediyesinin 2018 çalışma ve denetim raporları görüşüldü. Gündem maddelerinin tamamının oy birliğiyle kabul edilmesi, bazı komisyonlarda AK Partili meclis üyelerine de görev verilmesi mecliste uyum içinde çalışılacağı sinyalini verdi.  CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve yönetim kurulu üyelerinin de takip ettiği toplantı, saygı duruşuyla başladı. 

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Toplantıda, başkanvekilleri, encümen ve komisyon üyeleri oy birliğiyle belirlendi. Buna göre: Meclis Başkanvekilliğine, Fuat Kalaycı (asil), Olcay Aydın(yedek); Meclis Kâtipliklerine Serhat Dereli, Çağatay Yurtbay (asil), Uygar Yurtbay, Ahmet Malçık (yedek); Encümen üyeliklerine Berna Çimsalan Özyurt ve Cengiz Gökçe; Plan ve Bütçe Komisyonuna Uygar Yurtbay, Serhat Dereli, Ahmet Malçık; İmar Komisyonuna Fuat Kalaycı, Olcay Aydın, İbrahim Akkuzu; Türlü İşler Komisyonuna Bahri Malakçı, Sezai Bilici, Ali Amil; ZONÇEP Meclis Üyeliğine Olcay Aydın (asil),Kaya Gün (yedek); Zonguldak Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi Üyeliğine Bahri Malakçı (asil), Gülçin Çarşanbalı(yedek); BAKAP Üyeliğine, Serhat Dereli(asil), Berna Çimsalan Özyurt(yedek); Tarihi Kentler Birliği Meclisi üyeliğineFuat Kalaycı(asil),Olcay Aydın(yedek); İç Anadolu Belediyeler Birliği Meclisinde Üyeliğine Olcay Aydın(asil),Kaya Gün (yedek) oy birliğiyle seçildi.

2018 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Komisyon seçimlerinin ardından Çaycuma Belediyesi’nin faaliyet raporuna geçildi. Başkan Kantarcı, yerini Başkan Vekili Fuat Kalaycı’ya bıraktı. Çaycuma Belediyesinin faaliyet raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. 

ÇOCUK BELEDİYESİ YÖNETMELİĞİ KABUL EDİLDİ
2018 Yılı Denetim Komisyonu raporunun okunmasının ardından ek gündem maddesi olarak sunulan Çocuk Belediyesi Yönetmeliği’nin görüşülmesine geçildi. Madde üzerine konuşan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “5 yıllık görev sürem zarfında Çaycuma’daki belediyecilik faaliyetlerine en çok ilgi gösterenlerin başında çocuklarımız geliyor. Çocuklar çok ilgililer. Bu benim dikkatimi çekmişti. Biz Kent Konseyi’ni kurduk. Kent Konseyi’nde de çocuklarla ilgili meclisimiz var. Ancak, Türkiye’de bazı belediyelerde çocukların da belediyenin yönetiminde söz sahibi olması açısından yapılmış faaliyetler var. Bu sadece bir çocuk belediye başkanı seçiminden ibaret değil. Çocukların gerçekten kendileriyle ilgili konularda bir takım şeyleri yapabilmelerini sağlayan ve arkasında maddi bir destek de olmasını gerektiren bir uygulama. Arkadaşlarım seçim sonrası hızlı bir çalışmayla bu yönetmeliği huzurunuza getirdiler. Çocukların belediye yönetimine katılması Çaycuma adına da çok güzel bir şey olacak. Çocuklara verilen önem ve değer bakımından da bu bizim yüz akımız olacaktır diye düşünüyorum” dedi. Başkan Kantarcı’nın konuşmasının ardından okunan Çocuk belediyesi Yönetmeliği oy birliğiyle kabul edildi.

KANTARCI: “BELEDİYEDE ASLA PARTİZANLIK OLMAYACAK, HER ŞEY ŞEFFAF OLACAK”
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Başkan Kantarcı, “Çaycuma Belediyesi geçtiğimiz 5 yıllık süre zarfında geçmişine oranla da büyük atılımlar yaparak kurumsal bir yapıya kavuştu. Eskiden burada çalışan arkadaşlarımız ve yeni aramıza katılan arkadaşlarımızla Çaycuma Belediyesi iftihar edilecek bir kuruluş. Bir gün içerisinde şu yönetmeliği bizim karşımıza getirdiler. Yazı işleri müdürümüz Özlem Kaydır, idari başkan yardımcımız ve aynı zamanda mali işler müdürümüz Körpüş Mısırlı, 20 yıla aşkın Çaycuma’nın peyzajını yapan değerli teknik eleman Başkan Yardımcımız Timuçin Pak ve diğer müdürlerim ben tek tek bugüne kadar hizmetleri için sizlerin adına, huzurunuzda teşekkürü borç biliyorum. Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımın, belediyemizin müdürlüklerinden, her türlü bilgi ve belgeyi rahatlıkla talep edebileceklerini buradan ifade etmek istiyorum. Onlarla bir problem yaşamaları halinde de mutlaka beni haberdar etmelerini istiyorum. Çaycuma Belediyesi şimdi yeni oluşan bu meclisiyle de hakikaten örnek bir kuruluş durumunda. Bende şahsım olarak bugünkü bu başlangıçtan büyük bir memnuniyet duydum. Bugünkü bu başlangıç hakikaten bir insan olarak beni duygulandırmış vaziyette. Ben de size söz veriyorum. Hiçbir şekilde bu belediyede partizanlık yapılmayacak ve bu belediyede her şeyin açık ve şeffaf olarak gerçekleşecek.  Bugüne kadar olduğu gibi katılımcı olacağız.  Bundan sonra da bu güzel tablonun devam edeceğine olan inancımı yinelemek istiyorum” dedi.

AKKUZU: “BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAREKET EDEREK HALKIMIZIN REFAHINI YÜKSELTECEĞİZ”
AK Parti grubu adına konuşan İbrahim Akkuzu ise, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemiz, bölgemiz ve ilçemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle belediye başkanımızı, meclis üyelerimizi tebrik ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Çaycuma’mızı ve Çaycuma’da yaşayan halkımızın refah düzeyini yükseltmek, konfor seviyesini artırmaya yönelik projeleri birlikte yaparak projelerin uygulanmasında katkı sağlayarak daha yararlı hizmetlerin olacağını düşünüyoruz. Teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımızda başarılar diliyorum” diye konuştu.  

KALAYCI: “VERİMLİ TOPLANTILAR YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM”
CHP Grup Sözcüsü Fuat Kalaycı ise, “Ben iki dönem görev yaptım, buradaki arkadaşlarımızın bazısı da daha önceden belediyenin işleyişiyle ilgili, meclisin çalışmalarıyla ilgili katkıda bulundu. Bundan dönemde daha önce görev almamış arkadaşlarım da bizlerle uyum içinde olacağını bu meclis toplantısında gayet güzel gördük. Çok verimli meclis toplantıları yapacağımıza inanıyorum. 5 yılda da daha önce yapmış olduğumuz çalışmaların daha üzerinde, daha güzel, daha çok başarılı çalışmalar olacağına inanarak herkese şimdiden başarılı çalışmalar diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Partili Katip Üyesi Çağatay Yurtbay ise, “Bende sayın belediye başkanıma ve sayın meclis üyelerime bizlere güven oyu verdiği için ve bizleri de onore ettiği için çok teşekkür ediyorum” dedi.


KANTARCI: “MECLİS ALTIN HARFLERLE BAŞLADI”
Tekrar söz alan Başkan Kantarcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Son zamanlarda seçimlerde sık sık kullandım. Geçen dönemin belediye meclisi CHP’lisiyle, AK Partilisiyle Çaycuma’ya altın harflerle geçmiştir diye. Bu dönemin belediye meclisi de bence altın harflerle başladı. İnşallah her şey güzel olur. Çok teşekkür ederim.” Belediye Meclisi toplantısı Mayıs ayı meclis toplantısının, 2 Mayıs saat 17.30’da yapılmasına karar verilmesiyle tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48