KAR YÜZÜNDEN ANNESİNE ULAŞAMAYINCA, KÖY YOLLARINI KENDİSİ AÇTI

KAR YÜZÜNDEN ANNESİNE ULAŞAMAYINCA, KÖY YOLLARINI KENDİSİ AÇTI

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yoğun kar yüzünden annesine ulaşamayan oto kurtarıcısı, köyün yollarını açtı.
Çaycuma'da özel oto kurtarıcılık işi yapan Enes Karagöz, yoğun kar yüzünden elektriklerin kesilmesiyle annesine ulaşamadı. Bunun üzerine kepçesi ile Yukarı Göynük köyüne yolları temizleyerek Karagöz, annesine ulaşmanın sevincini yaşadı. Köyde herkesin mağdur olduğunu gören Enes Karagöz ve ortağı Alpay Tutkun köyün tüm mahallelerini ve çevre köyün karla kapanan yollarını açtılar.


Zorlu süreçte annesine ulaşmanın sevincini anlatan Enes Karagöz, " Yoğun kar yağışı her yeri etkisi altına aldı. Elektrikler de kesilince anneme ve yakınlarıma ulaşamadım. Çareyi kepçe ile gelmekte buldum. Bu esnada baktım ki bütün köy mağdur. Tüm mahalle ve sokakların olası bir hastalık, acil durum gercekleşmesine karşın yollarını ortağımla beraber çalışarak temizledik. Her daim tüm ekipman ve araçlarımız ile devletimizin yanındayız. " dedi.
Bu öz verili çalışmalarıyla köyün hayır duasını alan iki ortağa, Yukarı Göynük, Çomranlı ilr Peyenli köyü muhtarları ve köy halkı teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa yavuzhan
Mustafa yavuzhan - 1 yıl Önce

Helal olsun Allah razı olsun. 2 gün ise gidemedim onun sayesinde 3. gün köyden ancak cikabildim. Allah hayırlı işler versin bol kazançlar nasip etsin.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48