Turpcu'dan Devrek ve Çaycuma turu

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, gündüz Devrek`te akşam Çaycuma’da Hayır’ı anlattı

Turpcu'dan Devrek ve Çaycuma turu

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, yaklaşan referandum nedeniyle sürdürdüğü saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda, CHP Devrek İlçe Örgütü Yöneticileri ile birlikte Devrek İlçesine bağlı Eğerci ve Dirgene Beldelerini ziyaret ederek vatandaşlara referandumda oylanacak değişikliğin içeri ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Eğerci ve Dirgene Beldelerinde esnafı tek tek ziyaret eden ardından kahvehane ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Turpcu yaklaşan referandum öncesi şunları söyledi:

“TEK KİŞİYE BÜTÜN YETKİLERİ VERMEK BÜYÜK BİR KUMARDIR”

“Getirilmeye çalışılan ucube tek adam sistemi bu ülkeye ve bu ülkenin geleceğine yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bir kişiyi kandıran veya bir şekilde ele geçiren, tüm ülkeyi ele geçirmiş olacak. Tek kişiye bütün yetkileri vermek büyük bir kumardır. Kumarda kazanan var mıdır? Oynayanlar değil, sadece oynatanlar kazanır. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık.”

“İradenin halka verilmesinin bir amacı var, sizdeki yetkiyi alıp tekrar tek elde toplamaya çalışıyorlar. Türk tipi demeye kalktılar bu getirmeye çalıştıkları uyduruk sistem için. Sonra tepkiler gelince geri adim attıkları. Bu getirmeye çalıştıkları olsa olsa `kabile tipi` başkanlık olarak adlandırabiliriz. Bir kişi her şeyin başı olur mu? Hem devletin, hem hükümetin, hem iktidar partisinin, hem ordunun, hem yargının, hem kamu kurumlarının başı olacak.

Birine vekalet verdiniz diyelim, vekaleti kötüye kullanmaya çalıştığını anladığınız an gider vekaletinizi çekersiniz. Ama burada boş kağıda imza atıyorsunuz. Bu sistemde yetkiyi bir kez verdiniz mi gitti. Bir daha size kimse bir şey sormayacak. `Bana böyle demediniz` diyemeyeceksiniz. Ülkenin anahtarını, ülkenin tapusunu tek kişiye veriyorsunuz. Başkana eyalet kurma yetkisi veriliyor, bunun ne kadar tehlikeli bir yetki olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.”

“TORUN BAKAN BÜYÜKANNEYE MAAŞ VERİN AMA ÖNCE BU ÇOCUĞUN BABASINA İŞ VERİN”

“Anayasa Değişikliğine, 18 yaşındaki gençlerimizin milletvekili olmasıyla ilgili bir tane göz boyama maddesi koydular. Biz şunu söylüyoruz, 18 yaşındaki gencin ihtiyacı iyi bir eğitim, geleceği için kendisini iyi yetiştirmesidir. Her şeyi siyaseten istismar ettikleri gibi, bu konuyu da oy kaygıları için istismar etmeye çalıştılar. En son ağızlarındaki baklayı çıkardılar. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan geçtiğimiz gün çıktı, `sokaktaki genci vekil yapacak halimiz yok` diye açıklama yaptı. Milletvekilliğini kendi çocuklarının geleceğini garanti altına almak için kısa yol olarak gördüklerini itiraf ettiler.

Torun bakan büyükanneye maaş düzenlemesini getirdiler. Torun bakan büyükanneye maaş verin ama önce bu çocuğun babasına, annesine iş verin. Bizim gerçek sorunlarımız var. Bunların hepsi acilen çözüm bekliyor. Bunları 15 yıldır tek başına iktidar oldukları halde neden çözemediler diye soruyoruz. 16 Nisan`da Hayır’lı bir oy verin, Hayırda buluşalım diyoruz.”

TURPCU VE AKYOL, AYVAZLAR VE KAYABAŞI KÖYLERİNDE HAYIR ÇAĞRISI YAPTI

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, çalışmalarına aksam ise Çaycuma’da devam etti. CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve İlçe Yöneticileri ile birlikte Ayvazlar ve Kayabaşı Köylerini ziyaret eden Turpcu, burada düzenlenen toplantılarda vatandaşlara referandumla ilgili detaylı bilgi vererek hayır çağrısı yaptı.

Milletvekili Turpcu`nun burada yaptığı konuşmanın öne çıkan satırları şöyle:

“GETİRMEYE ÇALIŞTIKLARI BİR TEK ADAM REJİMİ”

“Getirmek istedikleri sistemi savunamayan bir iktidar var karşımızda. Çünkü bu getirmeye çalıştıkları kabul edilemez bir tek adam rejimi.  Bunun özeti budur. Ama en iyi yaptıkları seyir yaparak bu süreci götürmeye çalışıyorlar. Uyguladıkları yöntemler çok tanıdık; halkı kandırma, gerçekleri söylememe, halkın yarısına hakaret etme, tehdit etme gibi yöntemler kullanıyorlar. Anayasa referandum sürecinde anayasa tartışılmasın diye her şeyi yapıyorlar.”

“HALKIN SORUNLARI DURURKEN, KENDİ GELECEKLERİNİ GARANTİYE ALMAYA ÇALIŞANLARA HAYIR DİYORUZ”

“Bütün ülkenin geleceğini bir kişinin insiyatifine bırakan bu tek adam rejimi kabul edilemez. Bir kişi, hem devletin, hem hükümetin, hem iktidar partisinin, hem ordunun, hem yargının, hem kamu kurumlarının başı olacak. Bir kişi her şeye herkes adına karar verecek. Karar verirken kendisini tek bağlayacak şey keyfi. İsterse de milleti temsil eden Meclis`i hiç bir gerekçe göstermeden feshedecek. Yani yüzde 50 artı 1 oyla seçilen kişi, milletin tamamını yani yüzde 100`ü temsil eden Meclis`i feshedebilecek.

Anayasa Değişikliğine, 18 yaşındaki gençlerimizin milletvekili olmasıyla ilgili maddeyi milletin çocukları için değil kendi çocukları için koydular. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan geçtiğimiz gün çıktı, `sokaktaki genci vekil yapacak halimiz yok` diye açıklama yaptı. Yani kendi çocukları vekil olup, askerlikten muaf olacak. Biz bütün gençlerimizin daha iyi bir geleceğe sahip olması için, iyi bir eğitim almalarını hedef olarak koyduk. Bunu sağlamadan ülkeyi bir adim bile öteye taşıyamayız.

İlimizin durumu belli, ekonomik daralma, işsizlik, göç nedeniyle her gün geriye gidiyoruz.  Halkın sorunları dururken kendi geleceklerini garantiye almaya çalışanlara dur demenizi istiyoruz. 16 Nisan`da hayırda buluşalım diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48