Havalar ısındı doğal yaşam canlandı

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SÜRÜ HALİNDE GEZEN HAYVANLAR İLE SU SULUKLARA GELEN HAYVANLARIN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI.

Havalar ısındı doğal yaşam canlandı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, havaların ısınması ile doğal hayatın canlandığını, doğada su bulmakta zorluk çekilen noktalara suluklar yerleştirdiklerini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda Doğal hayatın görüntülenmesi ve araştırmaların daha iyi yapılabilmesi için Türkiye’nin dört bir noktasında ki ormanlara foto kapanlar yerleştirdi. Çeşitli dönemlerde doğal hayatın görüntülerini paylaşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, bu sefer havaların ısınması ile birlikte doğada sürü halinde gezen hayvanlar ile su ihtiyacı konusunda sıkıntı yaşanan noktalara bırakılan suluklara gelen hayvanların görüntülerini paylaştı. Görüntülerde dağ keçileri, karacalar ve geyikler sürü halinde gezerken, kurt, tilki ve tavşanlarda tekil foto kapanlarca görüntülendi. Ayrıca, su bulunması zor olan bölgelere yerleştirilen suluklara yaklaşan hayvanlarda su içme görüntüsü görüntülere yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48