DEVREK'TE COVID-19 KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

DEVREK'TE COVID-19 KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

Devrek ilçesi'nde 365 kişinin maske kontrolü, HES kodu ve Ateş sorgulaması yapılarak vatandaş maske ve mesafe hakkında bilgilendirildi ve ayrıca 7  kişiye de HES kodu aldırıldı.
Devrek İlçesi'nde her biri afetlerde hayat kurtarma eğitimi almış kişilerden oluşan AFAD Gönüllüleri Derneği üyeleri, ilçede polis ve jandarma ekipleri birlikte koronavirüs denetlemelerine katılarak gönüllü olarak görev alıyorlar ve kolluk kuvvetlerine yardımcı oluyorlar.
Kısıtlamanın başladığı 25.12.2020 Cuma günü saat 19:00 ile 22:00 arasında gerçekleştirilen denetimlerde; Toplam 365 kişinin Maske kontrolü, HES kodu ve Ateş sorgulaması yapılarak vatandaş maske ve mesafe hakkında bilgilendirilirken, 7  kişiye de HES kodu aldırıldı. Otobüslerde ise çift maske takılması hakkında bilgi verildi. Otobüs kontrol formu ile otobüslerin dezenfekte ve koltuk oturma mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrolleri yapıldı. Ticari taksilerde yolcu sayısı kuralına  ve maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunmakta.Araçlarda maske takmayanlara uyarılarda bulunarak maske takılmasının her koşulda önemi anlatıldı.

AFAD Gönüllüleri Derneği Başkanı Volkan Yıldırım, "AFGD Zonguldak Şubesi AFAD Gönüllüleri olarak Devrek merkez polis kontrolü noktasında pandemi ile mücadele kapsamında sosyal dayanışmaya destek olmak için ekiplerimizce, otobüslerde ve hususi araçlarda çift maske önemi, HES kodu ve ateş sorgulaması yapılarak vatandaşa maske ve mesafe hakkında bilgi verilmiştir . Bununla birlikte ticari taksilerde yolcu sayısı kuralına, maske ve kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunulmuştur. Araçlarda maske takmayanlara uyarıda bulunarak, maske takılmasının pandemi sürecindeki önemi vurgulanarak bu süreci birlikte atlatacağımız anlatıldı." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48