DEVREK'TE DÜĞÜNLERDE VE KURBAN BAYRAMINDA UYGULANACAK TEDBİRLER BELLİ OLDU

DEVREK'TE DÜĞÜNLERDE VE KURBAN BAYRAMINDA UYGULANACAK TEDBİRLER BELLİ OLDU

Devrek'te pandemi riskine karşı Düğünlerde ve Kurban Bayramında uygulanacak tedbirler belli oldu.  

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Sosyal paylaşın hesabından yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"Kıymetli Devrekliler, İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan genelge gereği Zonguldak Valiliğimizce yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda köy ve mahalle düğünleri hakkında aşağıdaki şekilde kararlar alınmıştır:

1- Düğünlerde uyulması gereken mevcut pandemi tedbirlerine ek olarak köy ve mahalle içlerinde yapılacak düğünler eğer Gündüz Düğünü ise 13-17 saatleri arasında 4 saat olarak sınırlandırılmıştır.

2- Eğer akşam düğünü yapılacaksa düğün saatleri 19-23 olarak sınırlandırılmıştır.

3- Düğünler için belirtilen 4 saat haricinde ayrıca, kına, eğlence, yemek vs. etkinlikleri için farklı organizasyonlara izin verilmeyecek olup bahsi geçen bütün faaliyetler pandemi tedbirlerine uygun olarak bu 4 saat içerisinde yapılabilecektir. 

4- Düğün sahiplerinin hem gündüz hem akşam düğünü yapması söz konusu olmayıp iki seçenekten yalnız birini seçerek düğünlerini yapacaklardır. 5- Düğün sahipleri önceden belirlenen zaman çerçevesinde idari makamlara düğünle ilgili bilgileri içeren izin dilekçelerini verecekler buna göre düğünün başlangıcından bitimine kadar mahallinde kolluk kuvveti bulunacaktır.

EK OLARAK KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ kapsamında;

1- Kurban kesimi için belirlenen yerler dışında kesinlikle toplu kurban kesimi yapılmayacaktır.

2- Kurban Bayramında evlerde toplanma, birlikte pişirip yeme, gidiş gelişler bu bayramda yapılmayacak, toplu bayramlaşma programları olmayacaktır.  Siz değerli hemşehrilerimizin alınan kararlara uygun hareket etmesi hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdeki insanların hayatını riske atmamak için büyük önem taşımaktadır. Maalesef ilçe olarak vaka sayılarımız artmaya devam etmektedir. Lütfen çok dikkatli olalım.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48