Arcılık Bölümünü seçene "arılı kovan" hediye.

Arcılık Bölümünü seçene "arılı kovan" hediye.

Arcılık Bölümünü seçene "arılı kovan" hediye.

DÜZCE - Düzce Üniversitesi (DÜ) Yığılca Meslek Yüksek Okulu Arcılık Bölümünü seçen öğrencilere arılı kovan hediye edilecek.

DÜ Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Meral Kekeçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölümün kuruluş amacının arıcılığın daha bilimsel ve bilinçli hale getirilmesi olduğunu belirterek, bu bölümü seçen öğrencilere birçok sürprizin yapılacağını söyledi.

Öğrenciler için güzel bir eğitim alanının oluşturulduğuna dikkati çeken Kekeçoğlu, Bu programa gelen öğrencilere her ay bir burs veriliyor. Barınma ihtiyaçları için ise ücret talep edilmiyor. İyi bir öğretmen kadrosuna sahip oluyorlar. Aynı zamanda öğrencilerimize iki adet arılı kovan hediye ediyoruz. Mezun olduklarında ise kovanlarını da alabilecekler. dedi.

İyi bir alt yapıya sahip olduklarını belirten Kekeçoğlu, şöyle konuştu:

Arıcılık programı öğrencilerimiz var gücü ile çalışmaya devam ediyor. DAGEM 2009 yılında kuruldu fakat Arıcılık Bölümü daha yeni kuruldu. Bu bölümün çok iyi bir uygulama alt yapısına sahip olan DAGEM sayesinde öğrenciler sürekli olarak çalışmalar yapıyor. Hatta bilimsel çalışmalar yapıyor. Birçok öğrenciden duyuyorum. Arıcılık bölümünde okudum ama tek bir arı ve kovanı görmeden mezun oldum diyen öğrenciler var. Yığılcada bulunan arıcılık bölümü bu şekilde değil. Öğrenciler artık arıdan bıkıyorlar.

Bölümün kurulmasında yerel yönetimin katkısının çok büyük olduğuna değinen Kekeçoğlu, Yığılca Kaymakamlığı ve Yığılca Belediyesinin katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerin aradığı her şey var. diye konuştu.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48