Atatürk'ün Selamlara gelişinin 83.yılı törenle kutlandı

Atatürk'ün Selamlara gelişinin 83.yılı törenle kutlandı

Atatürk'ün Selamlara gelişinin 83.yılı törenle kutlandı

Atatürkün Düzceye gelişinin 83üncü yılı Selamlar Köyünde törenle kutlandı. Atatürkün ismini verdiği köyde yapılan törenlerde çeşmeden akan ayran büyük ilgi gördü.
18 Temmuz 1934te Düzceyi ziyareti sırasında yolu üzerinde bulunan o zamanki adı İbrahimağa olan köye uğrayan ve köyün adını Selamlar olarak değişmesi emrini veren Atatürkün Selamlar Köyüne gelişinin 83. yılı kutlandı. Törenlere Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük, Gümüşova Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Çakır ve köylüler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenlerde Düzce Belediyesi Mehter Takımı ve halk oyunları gösterisi yapıldı.
Gösterilerin ardından konuşma yapan Selamlar Köyü Muhtarı Sinan Çiftçi, selamlar köyünü tanıtarak, Atatürkün köylerine gelişini anlattı. Muhtar Çiftçinin ardından mikrofona gelen Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük ve Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı Atatürkün Düzceye ve Selamlar Köyüne gelmesini anlatarak törenlerde emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından minikler ve gençler kategorilerinde Atatürk Koşusu düzenlendi. Koşuda dereceye giren miniklere ve gençlere madalyaları verilirken koşuların birincilerine altın hediye edildi.
Törenin sonunda ise protokol üyeleri Atatürkün eşyalarının ve fotoğraflarının sergilendiği Atatürk Müzesini gezdi. Törenler, köy çeşmesinden akan ayranın içilmesi ile sona erdi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 07:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48