Bakanlar Özlü ve Eroğlu Baraj ve yatırımlar

Bakanlar Özlü ve Eroğlu Baraj ve yatırımlar

Bakanlar Özlü ve Eroğlu Baraj ve yatırımlar

 

DÜZCE - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Düzcede incelemelerde bulundu.

Baraj ve yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Bakan Özlü ve Eroğlu, Düzce Valiliği bahçesinde fidan dikti.

Fidanı toprakla buluşturan Eroğlu ve Özlüye Vali Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de eşlik ederek fidana can suyu verdi.

Ardından Valilik Toplantı Salonunda kentte yapılması planlanan ve yapımı devam eden yatırımlar hakkında bir süre görüşen Eroğlu ve Özlü, toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Bakan Özlü, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Özlü, Sayın Bakanımızın çok iyi bildiği, Düzcenin taleplerini ve yatırım ihtiyaçlarını değerlendirdik. Sayın Bakanımızın müjdeleri var. dedi.

Bakan Eroğlu da kentte devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Ormanları vatandaşlara açtıklarını vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla ormanlarımızı vatandaşlarımıza açtık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıdır bu. Ormanların yanındaki köylülere, ceviz, badem ve gelir getirici türleri dikelim, 3 yıl bakımı bize ait olsun, 49 yıl geliri vatandaşa olsun dedik. Haksızlık olmasın diye kura çekelim dedik. Vatandaş gelsin, kestane, ceviz, badem, ne istiyorsa bunları dikelim. Ormanlık arazi devlete ait ama vatandaşa vereceğiz. Ekimi ve masrafı bize ait. Vatandaş toplayıp satacak.

Vatandaşlara birçok kolaylık ve destek sağladıklarını belirten Eroğlu, Kestane balı üretmek isteyen orman köylüleri için ne istiyorlarsa yapıyoruz. Kestanesini dikiyoruz, arı kovanını hazırlıyoruz, yoksa yerini de biz verelim. Hepsi devletten. Parası yoksa yüzde 20si devletten, gerisi faizsiz. Devlet babanın yaptığını, insanın babası yapmaz. diye konuştu.

- Melen, İstanbulun suyunun sigortasıdır

Melen Barajı hemen hemen bitti. diyen Eroğlu, Melen Barajı İstanbulun sigortası. Dolayısıyla Düzce, İstanbula su veriyor. Düzceye ne yapılsa azdır. Baraj, hem Düzceye çok büyük bir güzellik sağlayacak hem de İstanbula yılda 1 milyar 70 milyon metreküp su verecek. Bu da İstanbulun ihtiyacını tek başına karşılıyor. O bakımdan 2071 yılına kadar su sıkıntısı İstanbulda olmayacak. Melen, İstanbulun suyunun sigortasıdır. değerlendirmelerinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48