Başkan Yiğit çalışmalar bayram öncesinde başladı

Başkan Yiğit çalışmalar bayram öncesinde başladı

Başkan Yiğit  çalışmalar bayram öncesinde başladı

Düzce merkez ile Yığılcayı birbirine bağlayan yolda çalışmalar bayram öncesinde başladı. Yolun yapılması için büyük çaba sarf eden ve söz veren Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yolun yapılmasını yakından takip edeceklerini söyledi.
Düzce Merkez ile Yığılca ilçesini birbirine bağlayan karayolunun bir bölümü yapılmış, kalan kısımda ise iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapılarak proje yeniden ihale edilmişti. Yüklenici firmaya şantiye sahası teslim edilmesi ile birlikte bugün itibarı ile çalışmalara başlayan firma yolu kısa zamanda bitirerek teslim etmeyi planlıyor.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlünün büyük gayretleriyle Yığılca Düzce karayolunda mutlu sona çok yakın zamanda Yığılcaya yaptığı ziyarette Yığılca yolunun bu yıl başlayarak 2 yıl içerisinde tamamlanacağını kendisinde bizzat takipçisi olacağını ifade etmişti. Bakan Özlünün gayretleri ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğitin yoğun çalışmaları ile Yığılca-Düzce yolunda çalışmalar başlamış oldu.
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit başlayan çalışmalar ile ilgili olarak ise Yakın zamanda yolumuzun yapımına başlıyoruz demiştik. Nihayet o güne kavuştuk. Yolumuzun kalan bölümünde proje iyileştirme ve viyadük eklemeler yaptırmıştık. Projemiz yeniden ihale edilerek firmaya teslim edildi. İş teslimlerinin ardından çalışmaların başlaması için gün sayıyorduk. İşte artık o gündeyiz. Vatandaşım emin olsunlar ki bizler bu yolun takibindeyiz. İhale aşamasından yapılıp teslim edilmesine kadar geçen sürede hiçbir zaman ilgimizi eksik etmeyeceğiz. Yapılacak yol Hasanlar Köyünden Alaplı sınırına kadar uzanıyor. Bu süreci yakinen takip eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlünün gayretlerini göz ardı etmek olmaz. Biz bu yolu ne kadar savunuyor, takip ediyorsak Sayın Bakanımız bizlerin iki katı savunuyor, takip ediyor. Yolumuz, şimdiden halkımıza hayırlı olsun. Bu vesile ile yolumuzda emekleri büyük olan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlüye, Sayın vekillerime, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskine teşekkür ediyorum. Devam edecek çalışmaların da an be an takipçisi olacağımızın halkımızca bilinmesini istiyorum dedi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48