"Bir Topluluk Gözüyle Kanser"

"Bir Topluluk Gözüyle Kanser"

"Bir Topluluk Gözüyle Kanser"

Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu ve Düzce Tıp Öğrencileri Birliğinin işbirliğiyle düzenlenen 9. Ulusal Tıp Kongresinde, çağın hastalığı kanser ele alındı.
Cumhuriyet Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongreye; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Düzce Tıp Öğrencileri Birliği Akademik Danışmanı Prof. Dr. Binnur Önal, Kalifornia Üniversitesi, San Francisco, UCSF Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tarık Tihan, öğretim elamanları ve ülkemizin her bölgesinden gelen Tıp Fakültesi öğrencileri katılım gösterdi.
Programın ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, bilginin önemine değinerek, günümüzde tüm meslek gruplarının aradığı bilgileri eksiksiz bir şekilde bulmak istediğini ifade etti. Düzenlenen etkinliklerde mesleki bilgilerin ayrıntılı bir şekilde ele alınıp incelendiğini katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Ataoğlu, değişen ve gelişen bilgilerin gerçekleştirilen bu kongrelerle bilim dünyasına kazandırıldığının altını çizdi.
Üniversitemiz öğrencilerinin düzenlediği bu kongrenin önemine de değinen Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, yaptıkları bu önemli çalışmalar için öğrencilerimize teşekkür etti. İnsanların akıllarını neyle doldururlarsa onunla meşgul olacaklarını ifade eden Ataoğlu, öğrencilerimizin de bilimle uğraşıp, çok çalışarak ülkemize ve bilim dünyasına katkı sunmaları gerektiğini söyledi. Bu kongrede değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşan bilim insanlarına da teşekkür eden Prof. Dr. Ataoğlu, kongrenin herkes için faydalı olması temennisiyle sözlerini sonlandırdı.
Prof. Dr. Safinaz Ataoğlunun konuşmasından sonra açılış konuşması için kürsüye davet edilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin düzenleyeceği tüm etkinlikleri desteklediklerini vurgulayarak, öğrencilerin nesnel değil, özne olduğunun altını çizdi. Öğrencilerimizin aktif bir eğitim süreci geçirmelerinin, üniversite sonrasındaki iş hayatında sorumluluk bilinciyle hareket etmelerine katkı sağlayacağını söyleyen Genç, öğrencilerin iyi yetişmesinin ülkemizin gelişmesine de doğrudan etki edeceğini belirtti. Prof. Dr. Genç, düzenlenen ulusal ve uluslararası bu kongrelerde bilim insanlarının yaptıkları çalışmaların katılımcılarla paylaşıldığını ve bu paylaşımların mesleki ilerlemelerin önünü açtığını ifade etti.
Düzce Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği bu kongrede, otuz yıllık bilgi ve deneyimlerini paylaşmak için Amerika Birleşik Devletlerinden Üniversiteye gelen San Francisco / UCSF Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tarık Tihana ayrıca teşekkür eden Prof. Dr. İlhan Genç, programa destek veren Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, katkı sunan tüm bilim insanlarına ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra 2 gün sürecek olan 9. Ulusal Tıp Kongresinin ilk sunumunu yapan kongrenin Onur Konuğu Prof. Dr. Tarık Tihan, katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada Türkiyede olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dünyanın her yerinde konferanslar verdiğini; ancak Türkiyeye gelirken ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etti. Kendisini davet edenlere teşekkür eden Prof. Dr. Tihan Bir Topluluk Gözüyle Kanser başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen açılış konuşmaları ve Prof. Dr. Tarık Tihanın özel sunumundan sonra; 6 oturumdan oluşan programın sunumları başladı.
Prof. Dr. Binnur Önalın başkanlığını yaptığı 1. oturumda, Kansere Bakış, Doç. Dr. Mehmet Gamsızkanın başkanlığını yaptığı 2. oturumda, Melanom ve İmmünoterapi, Doç. Dr. Onur Eşbahın başkanlığını yaptığı 3. ve 4. oturumda, Akciğer Kanseri ile Onkolojik Aciller başlıklı çalışmalarda sunum yapılırken, Doç. Dr. Birgül Öneçin başkanılığını yaptığı 5. ve 6. oturumlarda ise Lösemililer ve Türk Kök Sinevizyon başlıkları altında sunumlar gerçekleştirildi.
Program düzenlenen ödül töreni ve serbest kürsü ile son buldu.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48