Bu tezgahta parası olmayıp aç olana simit bedava...

Bu tezgahta parası olmayıp aç olana simit bedava

Bu tezgahta parası olmayıp aç olana simit bedava...

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde simitçilik yapan gençten örnek davranış. Tezgahına yazdığı Karnı aç olup parası olmayanlar çekinmeden alabilir yazı ile parası olmayan aç olan insanlara ücretsiz simit veriyor.
Düzce şehirlerarası otobüs terminalindeki genç simitçi herkese örnek olması gereken bir davranış sergiliyor.
Simitçilik yaparak geçimini sağlayan Alper Caklı, tezgahının üzerine yazdığı Karnı aç olup, parası olmayan çekinmeden isteyebilir yazarak gönülleri fethetti. Terminale gelen ya da giden yolcular arasında cebinde parası olmayanlara açık davetiye yazan 25 yaşındaki duyarlı genç, çocukluğundan beri bu işle uğraştığını söylerken, ihtiyacı olanlara katkıda bulunmak için böyle bir uygulama yapmak istediğini belirtti.
Yazının dikkat çektiğini ve bazı insanların katkıda bulunmak için simit almadan para bıraktığını söyleyen Alper, herkesin güzel tepki verdiğini dile getirdi. Tezgahı terminalde olduğu sürece bu uygulamanın da devam edeceğini bildirdi.
Terminal esnafının ve yolcuların takdirini kazanan Caklı, röportaj sırasında bir vatandaşa verdiği simit karşılığında para almadı ama, teşekkür ve sevgi dolu bir öpücükle yaptığı bu güzel işin karşılığını anlamlı bir şekilde yaşadı.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48