Çocuk hakları gününde Düzce Barosu çocuklara kitap dağıttı

Çocuk hakları gününde Düzce Barosu çocuklara kitap dağıttı

Çocuk hakları gününde Düzce Barosu çocuklara kitap dağıttı

DÜZCE(İHA) – Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle, Düzce Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Yığılcada Her çocuk hakları ile doğar sloganı ile öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri çocuk hakları ile ilgili bilgilendirdiler ve kitap dağıttılar.
Düzce Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Yığılcada öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere Birleşmiş Milletler çocuk hakları sözleşmesi anlatıldı.
Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, çocuklara bol bol okumaları tavsiyesinde bulunarak Öncelikle Dünya Çocuk Hakları Gününüz Kutlu olsun. Çocuklar mutlaka çok çalışın, mutlaka çok okuyun, hiçbir fikre hiçbir kimseye sabit fikirle bakmayın. Hayatınızın hiçbir döneminde aşamayacağınız kötülükler, aşamayacağınız sorunlar olabileceğini düşünmeyin. Bilinçli insan olun, her yönden okuyun. Mutlaka önceki tarihinizi bilin, çünkü tarihini bilmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Her ne kadar bugün Birleşmiş Milletler tarafından bugün çocuk hakları günü olarak düzenlenmiş olsa da biliyorsunuz ki bizim atamız bundan yıllar önce çocuklara gün armağan etti. Çocuk haklarına sahip çıktı, hiçbir zaman 23 Nisanın bir başlangıç noktası olduğunu unutmayın dedi.
Çocuk ve Kadın hakları Komisyonu Başkanı Av. Ender Özen, Komisyon üyeleri Av Bahar Yılmaz Temel, Av Ayşegül Özcan Yaman ve Av Şeyma Cebeci çocuk hakları ile ilgili öğrencilere bilgiler aktardılar Her çocuk hakları ile doğar sloganunun altını çizdiler.
Bilgilendirmelerin ardından Baro Başkanı Av. Azade Ay, Çocuk ve Kadın hakları Komisyonu Başkanı Av. Ender Özen, Komisyon üyeleri Av Bahar Yılmaz Temel, Av Ayşegül Özcan Yaman, Av Şeyma Cebeci ve Yönetim kurulu üyeleri Av Meryem Aydın Şirin, Av Dilek Yılmaz Kocabıyık ve Av Selami Ulusinan öğrencilere kitap ve broşür dağıttılar.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48