Deprem şehitleri mezarları başında anıldı

- 12 Kasım 1999 Düzce depreminde hayatını kaybedenler için düzenlenen etkinlikte, Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu, dualar edildi

Deprem şehitleri mezarları başında anıldı

DÜZCE - 12 Kasım 1999 Düzce depreminin merkez üssü Kaynaşlıda yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı.

Kaynaşlı Demokrasi Meydanında yapılan etkinlikte, Kuran-ı Kerim ve mevlit okunmasının ardından şehitler için dua edildi, daha sonra programa katılanlara mevlit şekeri ile çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Depremde yakınlarını kaybedenler, programın ardından Deprem Şehitliğini ziyaret etti. Mezarları temizleyip dua eden vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına engel olamadı.

Depremde 2 torunu ve 2 yakın akrabasını kaybeden Pamuk Kulaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin acısının devam ettiğini söyledi.

Kasım ayının kendileri için çok zor geçtiğini aktaran Kulaç, Kaybettiğim torunlarımın biri 4 biri 12 yaşındaydı. Onları kaybetmenin acısı çok büyük. Anlatılmaz, unutulmaz bir durum. Bugün de geldik onları ziyaret ettik, Allah dualarımızı, okuduğumuz duaları kabul eder inşallah. diye konuştu.

Öte yandan Kaynaşlı Kaymakamlığınca Kaynaşlı Depremi ve Resimleri isimli sergi alanı oluşturuldu. Vatandaşlar ayrıca alandaki yetkililerden deprem ve depreme karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgi aldı.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48