"Direnişten Dirilişe 15 TEMMUZ'U ANLATTILAR!

"Direnişten Dirilişe 15 TEMMUZ’U ANLATTILAR!

"Direnişten Dirilişe 15 TEMMUZ'U ANLATTILAR!

DÜZCE - Düzcede, 15 Temmuz Diriliş Derneği tarafından düzenlenen Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Destanı konferansı gerçekleştirildi.

Haşim Aydın Ortaokulunda düzenlenen konferansa Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Özel Harekat Şube Müdürü Ufuk Baysanın babası Ramazan Baysan ile darbe girişimi sırasında İstinyedeki Borsa İstanbul binası önünde şehit edilen 28 yaşındaki Fatih Satırın babası Turan Satır ve vatandaşlar katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan 15 Temmuz Gazileri Safiye Bayat ve Can Cumurcu, o gece yaşadıklarını katılımcılara anlattı.

15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsünde gazi olan Safiye Bayat, büyük zorluklar karşısında imanla dik durduklarını, şehitlerin kendilerine seslerini bıraktığını, şehitlerin kendileriyle olduğunu anlattı.

Bayat, İnanıyoruz ki onlar diridirler, sesleri biziz. En yakın tanık olarak, hep birlikte çok hain bir geceye uyandık. Biz ölümü öldürdük o gece. İşte biz Türkiye vatandaşları, inananlar, o gece ne yapılacağını, nereye gidileceğini Allahın izniyle biliyorduk. Vatan deyince, bizim kanımız durur, iliklerimiz kurur. Kalbimizi tekrar canlandırmak ve heyecanlandırmak için cihada koşmak gerekir. Elimizden geldiğince, yüreğimiz el verdiğince inandığımız yolda, Allah rızasını gözeterek yaptık tüm bu yapılanları. diye konuştu.

15 Temmuzu her fırsatta anlatacaklarını vurgulayan Bayat, Amacımızın ne olduğunu anlatacağız. Burası, herkese açık topraklar. Gelip yiyebilirsiniz, içebilirsiniz ama sahip olamazsınız, sahip olmak isteyemezsiniz, bunu Çanakkalede de 15 Temmuzda da gösterdik. dedi.

Darbeye karşı durulan bir diğer adres olan Çengelköy Mahallesinin muhtarı ve 15 Temmuz gazisi Can Cumurcu ise 15 Temmuzu unutturmamak için il il, ilçe ilçe gezdiklerini söyledi.

Cumurcu, 15 Temmuz bu ülkenin Kurtuluş Savaşıdır. Seyit Onbaşıyı hep okuyor, nasıl oluyor? diye hayret ediyorduk ama hakikaten oluyormuş. Allah öyle bir güç ve kuvvet veriyor ki olmayacak şeyler oluyor. ifadelerini kullandı.

Cumurcu, her Türk vatandaşının ihanet edenlere karşı dik durması ve 15 Temmuzda yaşananları unutmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

FETÖnün 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Özel Harekat Şube Müdürü Ufuk Baysanın babası Ramazan Baysan da hainlerin çok canlar yaktığını, kendilerini çok zeki sanan bir takım alçakların darbe yapmaya kalkıştıklarını ifade ederek, Ama bilmedikleri bir şey vardı ki, kendilerinden çok daha zeki ve akıllı, milletini, yurdunu seven 82 milyon insan var. Gazilerimiz o akşamı birebir yaşadı. Ben birebir yaşamadım ama evladımı kaybettim. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Ben inanıyorum ki, bundan sonra hiç kimse bir kalkışmaya cesaret dahi edemeyecektir. değerlendirmesini yaptı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı da o gece, çok önemli ve unutulmayacak anların yaşandığını, 15 Temmuzun unutulmaz bir destan olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

Allahın lütfu, sayın Cumhurbaşkanımızın feraseti ve milletimizin dimdik ayağa kalmasıyla, bu FETÖ hainlerine Dur demesini bildik, millet olarak bunlara geçit vermedik, demokrasimize sahip çıktık. Bu sayede milletimize, dinimize ve topraklarımıza sahip çıkmış olduk. Dünyada, bu şekilde darbeye dur diyen bir millet olduğumuzu tekrar göstermiş olduk.

15 Temmuz Diriliş Derneği Başkanı Ömer Tokgöz de millet olarak büyük bir badireyi atlattıklarını kaydetti.

Milletçe tarihin en sıkıntılı zamanlarından birini yaşadıklarını kaydeden Tokgöz, şunları söyledi:

Yıllardır halktan gözükerek milletin manevi duygularını sömürüp devletimizin altını oymak suretiyle ülkemizi bölmek isteyen hainleri Allahın yardımı, sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimizin öncülüğünde atlatmayı başardık. Anadolu coğrafyası üzerinde yaşamanın, tarihin her sayfasında gözüktüğü gibi büyük bedelleri olmuştur. Neredeyse metrekaresine bir şehidin düştüğü bu aziz vatan toprakları her zaman insanın göğsünü kabartmıştır.

Tokgöz, vatan sevdalısı insanların 15 Temmuzu unutturmamak adına her daim uyanık olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Düzce Valisi Dağlı, gaziler Bayat ve Cumurcu ile şehit Baysanın babası Ramazan Baysan ve şehit Fatih Satırın babası Turan Satıra armağan sundu.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48