Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, sağlık turizmi için yetki belgesi aldı

DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ, SAĞLIK BAKANLIĞI VE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIKLARININ ONAYI İLE TÜRKİYE’DE SAĞLIK TURİZMİ YAPABİLECEK HASTANELER ARASINA GİRDİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, sağlık turizmi için yetki belgesi aldı

DÜZCE (İHA) – Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlıklarının onayı ile Türkiye’de Sağlık turizmi yapabilecek hastaneler arasına girdi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Sağlık Turizm yetki belgesi alan kamu hastanelerinden birisi oldu. Türkiye’de 42 ilde bulunan 129 sağlık tesisinde bulunan Sağlık Turizm yetki belgelerine Düzce’de Atatürk Devlet Hastanesi’de eklendi. Korona virüs ile mücadele kapsamında şartların normale dönüşme sürecinin ardından Türkiye’ye gelecek turistlerin sağlık durumları konusunda uluslar arası sağlık turizmi kapsamında ülkede sağlık hizmeti almak isteyen hastaların çoğalabileceği öngörülerek Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bulunan Dermatoloji, Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları, Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Kardiyoloji branşlarında Sağlık turizmi yetki belgesi verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48