Düzce modeli adı altında oluşturduğumuz bir model var

Düzce modeli adı altında oluşturduğumuz bir model var

Düzce modeli adı altında oluşturduğumuz bir model var

DÜZCE - Küresel Araştırma Düşünce Merkezi (GRTC) ve Düzce Valiliğince Göç, Suriyeliler Entegrasyon çalıştayı düzenlendi.

Akçakoca ilçesinde, Milli Takımlar Kamp Merkezindeki çalıştayda, katılımcılara Anadolu ve Göç, Politik Açıdan Göç ve Uluslararası Göç ve Entegrasyonları konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Çalıştay sonrası,açıklama bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, ortak akıl ve geniş bir katılımla çalıştayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Toplumun her kesiminden katılımın olduğu çalıştayın oldukça başarılı geçtiğine değinen Vali Dağlı, şöyle konuştu:

Üniversitelerden profesörler, yerel yönetimlerden yöneticiler, Sivil Toplum Kuruluşları ve yabancı katılımcılarımız var. Suriyeli olup şu anda Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapan katılımcılarımız da var. Burada ortak akılla Düzce modeli adı altında oluşturduğumuz bir model var. Kadim adı altında kardeşlik, dostluk, iletişim, akrabalık ve iletişim merkezi adı altında oluşturduğumuz birim var. Valilik bünyesinde burada tüm kamu kuruluşlarımız sivil toplum kuruluşlarımız derneklerimiz hep ortak bir çalışma suretiyle ilimizde bulunan Suriyelileri ve diğer yabancıların sorunlarına nasıl çözüm bulabiliriz.Bunları topluma nasıl entegre edebiliriz. Bununla ilgili bir yapı oluşturduk. Yapıda şu anda güzel işliyor.

Dağlı, Suriyeliler ve diğer göçmenlerin topluma kazandırılması gerektiğine işaret ederek, Bu çalıştay ülkemizde diğer illerimizde diğer ilçelerimizde örnek olabilir mi? Bizim temennimiz bu yönde. Çünkü güzel işleyen bir yapı. Biz Suriyelileri ve diğer yabancıları ülkeden gelenleri misafirlerimiz olarak görüyoruz. Bu misafirlerimizi tamamen topluma entegre etmek, kazandırmak zorundayız. Bunların eğitim, sağlık, istihdam gibi sorunları çözüm bulma arayışındayız. Burada ortak akılla bir model geliştirmeye çalışıyoruz. Ümidimiz bunun yeni bir model olması şeklinde. ifadesini kullandı.

Çalıştay, sunumların ardından sona erdi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48