Düzce Üniversitesi öğrencisi uluslararası şampiyonada 1. oldu

Düzce Üniversitesi öğrencisi uluslararası şampiyonada 1. oldu

Düzce Üniversitesi öğrencisi uluslararası şampiyonada 1. oldu

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencisi Ekrem Ahmet Aksan, Antalyada düzenlenen 3.Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında, 86 kg Büyük Erkek Full Contact kategorisinde, Uluslararası Kick Boks Şampiyonu oldu.
Başarılı öğrenci Ekrem Ahmet Aksan, 26 ülkeden 2300 sporcunun katıldığı turnuvada ilk rakibi olan Türk sporcuyu puan farkıyla yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde de bir Türk sporcuyla eşleşen Aksan, rakibini teknik nakavtla mağlup ederek adını finale yazdırdı. Final müsabakasında ise Ürdünlü sporcuyla karşı karşıya gelen Ekrem Ahmet Aksan, burada gerçekleşen zorlu mücadele sonucunda Ürdünlü sporcuyu puan farkıyla mağlup ederek uluslararası şampiyonluğa ulaştı.
Aynı kategoride ve aynı kgda hem Türkiye, hem de uluslararası şampiyon olarak milli takıma giren Düzce Üniversitesi öğrencisi Ekrem Ahmet Aksan, aldığı bu başarılarla aynı zamanda Avrupa Şampiyonasına da katılmaya hak kazandı.
Ekrem Ahmet Aksan, daha önce de Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Antalyada düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında 86 kgda Büyük Erkek Full Contact kategorisinde Türkiye birincisi olarak altın madalyanın sahibi olmuştu.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48