Düzce Üniversitesi’nden bir ihtisaslaşma protokolü

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLE ŞEHRİMİZİN TANINMIŞ RESTORANLARINDAN HUMHUM BEES ARASINDA, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NİN İHTİSASLAŞMA SÜRECİ KAPSAMINDA BÖLGE ÇİFTÇİLERİ İLE YETİŞTİRDİĞİ ÜRÜNLERİN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Düzce Üniversitesi’nden bir ihtisaslaşma protokolü

DÜZCE (İHA) – Düzce Üniversitesi ile HumHum Bees arasında, Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma süreci kapsamında bölge çiftçileri ile yetiştirdiği ürünlerin değerlendirilmesine ilişkin işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmeye Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, HumHum Bees adına ise firma sahibi Filiz Albayrak imza attı. Menüsünün tamamında doğal ürünler kullanma prensibiyle kurulan ve Türk Patent Kurumu’ndan marka tescili alan firma, Düzce Üniversitesi’nin bölge çiftçileri ile iş birliği halinde ürettiği geleneksel ve tamamlayıcı tıp ürünlerini restoranında kullanmayı planlıyor. İmzalanan sözleşme ise bu sürece hukuki dayanak sağlayacak. Bu kapsamda firmas, Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma süreci kapsamında ürettiği ürün gramından, restoranda kullanılabilir nitelikte olan tıbbi bitki çayları, aromatik bitkiler, tıbbi bitki yağları, tıbbi bitki katkılı sabunlar, arıcılık ürünleri gibi geniş bir yelpazedeki ürün türlerini kendi restoranında kullanarak, Düzce Üniversitesi koordinasyonunda bölge çiftçisinin daha çok gelir etmesine katkı sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48