Düzce Valiliği, bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele

Düzce Valiliği, bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele

Düzce Valiliği, bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele

DÜZCE - Düzce Valiliği, bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele çalışmalarının İzmir Narko-Terör Çalıştayında örnek olarak gösterildiğini belirtti.

Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Düzce Valiliğince sürdürülen bağımlılıkla mücadele çalışmaları örnek oldu denildi.

Valilik tarafından yürütülen bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele çalışmalarının İzmir Narko-Terör Çalıştayına damga vurduğu ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

Bu örnek çalışmalar ulusal basında yer aldı. Düzce Valiliğince yürütülen Akran eğitim projesi Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Faaliyet raporunda iyi uygulama örnekleri arasında yer aldı. İzmirde Küresel Araştırma ve Düşünce Merkezi (GRTC), İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği ve Ege Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlediği İzmir Narko-Terör Çalıştayında Düzce Valiliğinin hazırlamış olduğu yerel model projesi katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi. Yerel modele ilişkin çalışma örnekleri katılımcılar ile paylaşıldı. Çalıştayda il genelinde bağımlılık mücadelesinde topyekun sahiplenme modeli tek örnek olarak Düzce Valiliğinin çalışmalarında ortaya çıktı. Çalıştayın etkileri ulusal basında da yer buldu. Çalıştaya Düzce Valiliği adına katılan Müftülük Vaizi Ömer Meydan tarafından Aziziye Mahallesinde yapılan bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele çalışmaları örnek gösterilerek ulusal basında yer aldı.

Öte yandan bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele çalışmalarının eylem planı kapsamında 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde hız kesmeden devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, Düzce Valisi Zülkif Dağlı Bağımlılıkla mücadelede İlkokuldan başlanarak eğitimin her kademesinde mücadele çalışmalarına ağırlık verilmeli, bu konuda anne ve babalar da eğitilmelidir. Uyuşturucuyla savaş topyekûn bir mücadeleyi gerektirir. Bu konuda eğitim, sağlık ve güvenlik teşkilatlarının yanı sıra bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarının işbirliği büyük önem taşımaktadır. Madde bağımlısı gençlerimizin topluma kazandırılması ve meslek sahibi olmaları hedeflenmektedir. Çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir. ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48