Düzce'de açıkta alkol almak yasaklandı

Düzce sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılmasını sağlamak amacı ile Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın kararı ile açıkta ve çevreyi rahatsız edecek şekilde alkol içilmesi engellendi.

Düzce'de açıkta alkol almak yasaklandı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, son dönemde özellikle açıkta alkol alanlarla ilgili olarak aldığı ihbarların çoğalmasının ardından karar aldı. Karar Düzce Valisi Zülkif Dağlının oluru ile yürürlüğe girdi.
Karara göre, Düzce il sınırları içerisinde kamunun istifadesine açık, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istirahatine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel meydanlarda, ibadethaneler ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATMleri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ve buna benzer yerler ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın, her türlü aracın içerisinde ve çevresinde çevreyi rahatsız edecek şekilde, açıkta alkol içilmesi yasaklandı.
Karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı halde 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereği işlem yapılacak.
Emre uymayanlara Emre Aykırı Hareketten Kabahatler Kanununa göre 227 TL Para cezası uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48