Düzce'de Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları

Düzce'de Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları

Düzce'de Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları

DÜZCE - Türkiye Kayak Federasyonunun (TKF) yıl içi faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışları, 4 ayrı ülkeden gelen 25 sporcu ile Topuk Yaylasında gerçekleştirilecek.

Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde bulunan sporcular yarın başlayacak yarışlar için son hazırlıklarını tamamladı.

Toplam üç gün 2 kategoride mücadele edecek sporcular, ilk gün 5 kilometrelik tırmanış etabını geçecek. Yarış ikinci gün orman özel ve son gün yine tırmanış etabı ile tamamlanacak.

TKF Genel Sportif Direktörü Özkan Koyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tekerlekli kayak sporunun ülkede pek tanınmadığını ancak federasyon tarafından yakından takip edildiğini söyledi.

Bu branşta dünya üçüncülüğü ve uluslararası başarıların bulunduğunu anlatan Koyuncu, Çok popüler değil ama başarıların bulunduğu bir branş. Bu yarışlarda 4 ülkeden 25 sporcu ter dökecek. İyi bir ortam var, idarecilerimizden de ilgi var. Sporcularımız memnun. dedi.

Koyuncu, 3 gün sürecek olan yarışmalarda ter dökecek olan sporcuların, aldıkları puanlarla 2018 Kış Olimpiyatlarında yarışacaklarını belirterek, Türkiyeyi temsil eden A ve Gençler takımı burada yarışacak. Sporcularımızın burada alacakları puanlar, onların 2018 Kış Olimpiyatlarına katılma yolundaki adımları olacak. diye konuştu.

haber

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48