Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı...

Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı

Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı...

DÜZCE(İHA) – 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Düzceli kadınlar Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçik için Sevgi Zinciri oluşturdular dua ettiler.
Düzce Belediyesi öncülüğünde Düzce Belediyesi önünde toplanan kadınlar 8 Mart Gününde farklı bir etkinliğe imza attılar.
Belediye Meydanında el el tutuşan kadınlar Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçik için Sevgi Zinciri oluşturdular.
Programda bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ayın eşi Nursel Ay, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Amerikadaki bir dokuma fabrikasında çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden kadınlardan sonra ortaya çıkan bir tepkinin yansıması olduğunu belirterek Böyle sembolik günlerin olması hatırlanması açısından elbette önemlidir. Ancak biz kadınlar artık hayatın her alanında yerimizi alıyoruz. Erkeklerin yanı başında onlara, iyi gününde kötü gününde destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü biz Düzceli kadınlar için daha farklı bir anlam taşıyor. Biz anne şefkati ve merhametiyle düşünerek Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçiğimiz için Sevgi Zinciri oluşturmak istedik. Burada amacımız tıpkı Kurtuluş Savaşında annelerimizin yaptığı gibi cephede savaşan askerlerimize dualarımızla manevi destek sağlamaktır. Sizlerin sayesinde bu sesimizin en gür şekilde yerine ulaşacağına inanıyorum. Bu güzel gün ve etkinlik sayesinde geçmişten bugüne kadar tüm kadınlarımızın, bizlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun ifadelerinde bulundu.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48