Düzcespor Satranç Takımı birincilik madalyası

Düzcespor Satranç Takımı birincilik madalyası

Düzcespor Satranç Takımı birincilik madalyası

Türkiye Satranç Federasyonu Kulüpler Şampiyonasına katılan Düzcespor Satranç Takımı Finallerde Oyuncusu Çağrıcan Subaşı ile 3. Masa birinciliğini kazandı.
Türkiye Satranç Federasyonu Kulüpler Şampiyonasına 55 takımın yer aldı. Şampiyonada Düzceyi Düzcespor, Akçakoca Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ve Akçakoca Palamut Briç ve Satranç Kulübü temsil etti. Oynanan 9 tur mücadelenin sonunda 3 takımda ligi orta sıralarda bitirdi.
Düzcesporda 3. Masada mücadele eden Çağrıcan Subaşı oynadığı 9 maçın hepsini kazanarak 1. oldu ve Düzceyi gururlandırdı. Ayrıca Akçakoca Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü 4. Masa Oyuncusu İlhan Can da oynadığı 9 maçın yedisini kazanarak masasında 3. oldu.
Konyada bir hafta süren mücadelelerden sonra açıklama yapan Düzcespor Satranç Takımı Antrenörü Nedim Yılmaz Çok zor ve yorucu bir hafta geçirdik. Düzcespor olarak Türkiye Kulüpler Şampiyonasına ikinci katılışımız. Bu Şampiyonada satrançta belirli bir seviyeye gelmiş oyunculardan kurulu takımlarla mücadele ettik. Biz Düzcespor olarak dışarıdan sadece bir oyuncu takviyesi yaparak tamamen alt yapımızdan yetişen oyuncularımızla mücadele ettik ve gücümüze göre gayet başarılı bir sonuç elde ettik. Bunun yanında 3. Masa oyuncumuz Çağrıcan Subaşı oynadığımız 9 maçın hepsini kazanarak Türkiye birincisi olup hepimizi gururlandırdı. Biz de takım olarak bu başarıyı Şampiyonaya katılmamızda desteklerini esirgemeyen Düzcespor Kulüp Başkanımız Cihat Algüne hediye ediyoruz dedi.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER