EBYS Düzce Belediyesinde aktif olarak kullanılıyor

Düzce Belediyesi pilot il olarak seçildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sistemini personellere düzenlenen eğitim seminerleri sonrasında aktif olarak kullanmaya başladı.İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de yerel yönetim...

EBYS Düzce Belediyesinde aktif olarak kullanılıyor

Düzce Belediyesi pilot il olarak seçildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sistemini personellere düzenlenen eğitim seminerleri sonrasında aktif olarak kullanmaya başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de yerel yönetim belge arşivlemesinde kullanılması öngörülen EBYS aktif olarak kullanılmaya başladı. Düzce’nin de pilot iller arasında yer aldığı EBYS, Düzce Belediyesinde düzenlenen personel eğitim seminerleri ile aktif olarak kullanılıyor. Resmi gazetede yayımlanan sistem kullanımına ilişkin bildiri sonrasında Belediye Proje Sorumluları olarak Yazı İşleri ve Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden iki personel tarafından 345 kullanıcıya toplamda 80 saat olmak üzere masabaşı ve oturumlar halinde eğitimler verildi. Ardından Belediye Meclis Salonunda düzenlenen bir Çalıştay ile birlikte Düzce Belediyesi Uygulama portalına başarıyla geçildi. Tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulan EBYS yalnızca yıllık bakımı için ödenecek makul bir ücret sayesinde önemli bir maddi yükten kurtuldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48