El Zahra Üniversitesi Rektöründen Düzce Üniversitesi'ne ziyaret

El Zahra Üniversitesi Rektöründen Düzce Üniversitesi'ne ziyaret

El Zahra Üniversitesi Rektöründen Düzce Üniversitesi'ne ziyaret

Türkiyede düzenlenen İslam Ülkeleri Rektörler Forumuna katılmak üzere ülkemizde bulunan İranın El Zahra Üniversitesi Rektörü Mahnas Mollanazari ile aynı üniversitenin Yönetim ve Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Periçehr Hanaçi Düzce Üniversitesini ziyaret etti.
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuklarıyla ilk olarak Rektörlük Makamında görüştü. El Zahra Üniversitesi Rektörünü Düzce Üniversitesinde konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile geren Rektör Çakar, Düzce Üniversitesinin eğitim-öğretim faaliyetleri, yürüttüğü bilimsel projeleri ve bölgesel kalkınmaya olan katkılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette; iki üniversite arasındaki akademik, sosyal, kültürel ve bilimsel işbirliği imkanları da konuşuldu. Konuk Rektör Mahnas Mollanazari, Düzce Üniversitesinin kendilerine gösterdiği ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ederek iki üniversite arasında akademik işbirlikleri geliştirmek istediklerini ifade etti.
Rektörlük programının ardından konuk misafirler, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) ile Düzce Teknoparkı ziyaret etti. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Ertuğrulun eşlik ettiği ziyarette; DÜBİTin, Düzce Üniversitesinin yanı sıra sanayi, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşlarının araştırma, ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duydukları analiz ve ölçüm taleplerini başarıyla yerine getirdiği ifade edildi.
Konuk heyet, Düzce Teknoparkta da incelemelerde bulundu. Ziyarette; Düzce Teknoparkın katma değerli Ar-Ge çalışmaları ile üniversite-sanayi işbirliğini sağlayan, rekabet avantajı oluşturulmasına katkıda bulunan ve teknolojik bilgi üreten bir merkez olduğu vurgulandı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48