Evden çıkamayan 65 yaş üzeri yaşlılara Kaymakamlık ve Kızılay desteği

DÜZCE'NİN AKÇAKOCA KAYMAKAMLIĞI VE TÜRK KIZILAY DERNEĞİ ŞUBESİ DÜNYA ÇAPINDA SALGIN HALİNE GELEN KORONA VİRÜS'E KARŞI BİRLİKTE 65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARA SOSYAL YARDIMLAŞMA PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİ.

Evden çıkamayan 65 yaş üzeri yaşlılara Kaymakamlık ve Kızılay desteği

Düzce’nin Akçakoca Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Derneği şubesi dünya çapında salgın haline gelen Korona Virüs’e karşı birlikte 65 yaş üzeri vatandaşlara sosyal yardımlaşma projelerini hayata geçirdi.

65 yaş üzerinde olup evinde oturmak zorunda kalan vatandaşlara gıda ve temizlik maddesi yardımı başta olmak üzere bir çok konuda yaşlıların kapısını çalarak ihtiyaca göre kuru gıda, et, çamaşır suyu, konserve ve temizlik yapabilmeleri için çeşitli malzemeler verilmeye başlandı. Bugün 40 kadar vatandaşa yapılan yardımların ilerleyen günlerde süreceği bilgisi alındı.

Akçakoca Kızılay Başkanı Özkan Öztürk, "65 yaş üstü büyüklerimize yardımcı olabilmek için bugünden itibaren sosyal yardım çalışmalarını başlattık. Bu salgından kurtulup normal hayata dönene kadar yardımları devam ettirmeye kararlıyız. Bu yardımlaşma faaliyeti kapsamında kaymakamlık bünyesinde kurulan ve öncülük eden VEFA grubunda yer alan gönüllülere teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek doğan
Dilek doğan - 3 yıl Önce

Keşke Zonguldak da böyle olsa 3tane çocuğum var biri otizimli boşanma mahkemem bitmeden hiç bir yardım yapamıyorlatmş vakıf bunu dİo adam ev almak banane bırakmi gitme ben o çocuklara ne yedirecem dıleneym ne yapayım yardım istemyrmki /40ropurm var boşanda gel cvp bu sözde hayat kokylaştrlyor

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48