Gök kubbeye yolculuk projesi tamamlandı

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sedat Karaçam Tarafından Yürütülen Ve Tubitak 2237-a Bilimsel Etkinliklere Destekleme Programı Kapsamında Desteklenen “gök Kubbeye Yolculuk” İsimli Proje, Fen Bilgisi Öğretmen Adaylarının Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Gök kubbeye yolculuk projesi tamamlandı

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sedat Karaçam tarafından yürütülen ve TUBİTAK 2237-A bilimsel etkinliklere destekleme programı kapsamında desteklenen “Gök Kubbeye Yolculuk” isimli proje, Fen Bilgisi öğretmen adaylarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Akçakoca Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen programa, 18 farklı üniversiteden 40 Fen Bilgisi öğretmen adayı katılım gösterdi. Gerçekleştirilen bilimsel etkinliğin yanında projeye katılan öğrenciler, proje kapsamında gök gözlemi yapma fırsatı buldular ve Akçakoca’nın tarihi ve turistik yerlerinden Ceneviz Kalesi, Fakıllı Mağarası, Çuhallı Plajı, Kale Plajını gezme ve tanıma fırsatı buldular.

Proje kapsamında adaylara Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Volkan Bilir, Dr. Erol Sözen, Dr. Şahin Danişman, Dr. Hakan Özak ve Dr. Ufuk Güven başta olmak üzere 7 farklı üniversiteden 13 alanında uzman akademisyen dünya ve evren konularının öğretime yönelik uygulamaları gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48