Hidroelektrik santralinde Dünya Bilardo Şampiyonası'na hazırlanıyor

Hidroelektrik santralinde Dünya Bilardo Şampiyonası'na hazırlanıyor

Hidroelektrik santralinde Dünya Bilardo Şampiyonası'na hazırlanıyor

Milli bilardocu ve elektrik mühendisi Savaş Bulut, çocukluk yaşlarında merak sardığı bilardo sporunda dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

Düzcenin Yığılca ilçesine bağlı Hasanlar köyünde kurulu hidroelektrik santralinde elektrik mühendisi olarak görev yapan milli bilardocu Savaş Bulut (44), bilardo masası koyduğu santraldeki boş bir odada işten arta kalan zamanlarında antrenman yaparak Dünya Bilardo Şampiyonasına hazırlanıyor.

Çocukluk çağlarında merak sararak başladığı bilardo sporunda kendisini geliştiren ve çeşitli uluslararası şampiyonalarda Türkiyeyi temsil eden Bulut, 2000 yılından bu yana profesyonel olarak, Türkiye ve yurt dışında düzenlenen şampiyonalarda yüzlerce madalya ve kupa almayı başardı.

Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa ve dünya dereceleri de bulunan Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ortaokul ve lise çağlarında başladığı bilardonun kendisinde bir tutkuya dönüştüğünü ve bu spora profesyonel olarak devam ettiğini söyledi.

Lise çağlarında okuldan kaçıp veya boş derslerinde arkadaşlarıyla bilardo salonlarına gittiğini anlatan Bulut, 2000 yılından bu yana Türkiye ve dünyada düzenlenen farklı şampiyonalara katıldım. Yurt dışında Belçika, Hollanda, İtalya ve Hollandada farklı takımlarda oynuyorum. Bu liglerin dışında Türkiye ve dünya şampiyonalarını da takip etmeye özen gösteriyorum. dedi.

Dünya şampiyonalarına üç yıldır ara verdiğini fakat bu yıl önümüzdeki hafta Antalyada düzenlenecek Dünya Bilardo Şampiyonasına katılacağını dile getiren Bulut, derece elde etmek ve yeni bir sayfa açmak istediğini vurguladı.

Bulut, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ertan Ercanın 4 yıl önce göreve gelmesinin ardından pozitif adımlar atıldığını belirterek, Ben de bu süreçte kendimi görmek istiyorum. Katıldığımız her turnuvada hedef birincilik. Her sporcunun hedefi bu yöndedir fakat kim daha çok çalışıyorsa hedefine o ulaşacaktır. diye konuştu.

 

- Semih Saygıner Türkiyede bilardonun en önemli sporcusudur

Türkiyedeki bilardo sporunun en önemli yüzünün Semih Saygıner olduğunu vurgulayan Bulut, şöyle devam etti:

Semih Saygıner Türkiyede bilardonun en önemli sporcusudur. Onun bu spora kattığı değeri dile getirmemek kendisine saygısızlık olur. Onun yaptığı bu katkılardan ötürü kendisine inanılmaz bir saygı duyuyorum ve çok sevdiğim bir sporcu. Şu anda bilardo Türkiyede gerçekten çok iyi. Başarılı, kaliteli sporcu anlamında çok iyi seviyedeyiz.

Bulut, Türkiyede, Saygınerin dışında da Avrupa ve Dünya şampiyonu olmuş birçok başarılı sporcu bulunduğunu söyledi.

Türkiye birinciliği ve birçok kupada farklı derecelerinin olduğunun altını çizen Bulut, şunları söyledi:

Katıldığım dünya şampiyonalarında yarı ve çeyrek finale kadar yükseldim. Amacım birincilik elde edip bunu da süreklilik haline getirmek. Bu çok çalışmak ve psikolojik durumla olabilir. Bilardo sporunda sadece teknik anlamda kendinizi yetiştirmeniz yeterli olmayabiliyor. Oyun içinde çok iyi bir psikolojik birikime ihtiyacınız var. Bu konularda kendimi son birkaç yılda iyi geliştirdiğimi düşünüyorum. Çok dalgalı ve düşüşe geçtiğim dönemler oldu ama bundan sonraki hedefim kesinlikle yükselişe geçmek. Hem Türkiyede hem de dünyada adımdan daha çok bahsettirmek. Yapabileceğimin en iyisini yapmak adına çok çalıştım inşallah da sonucunu alacağım.

Çalışmalarına yöneticilik yaptığı hidroelektrik santralinde hazırlandığına değinen Bulut, Çalıştığım şirket yönetimi bilardo sporuna ilgim konusunda hoşgörülü davranıyor ve destekliyor. Bu sporu yaparken şampiyonalara katıldığımda izin konusunda yardımcı oluyorlar. Özel sektörde çalışıp bu sporu devam ettirmek kolay değil. Bu hoşgörünün benim başarımda çok büyük payı var. Bir yerde çalışıp antrenmana zaman ayırmak kolay değil. Kendime daha çok zaman ayırmak kolay olmuyor. Burada çalışıp psikolojimi daha yukarılara taşıdığımda hedeflerime ulaşmak çok zor olmayacak. ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48