İç sulardaki av yasağı Pazartesi bitiyor

DÜZCE TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ NECDET ÇİÇEK, İÇ SULARDAKİ AV YASAĞININ 15 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN SONA ERECEĞİNİ, AVLANACAKLARIN ASGARİ BOY LİMİTLERİNE DİKKAT ETMELERİ GEREKTİĞİNİ AÇIKLADI

İç sulardaki av yasağı Pazartesi bitiyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Necdet Çiçek, İç sulardaki av yasağının 15 Haziran Pazartesi gününden itibaren sona ereceğini, avlanacakların asgari boy limitlerine dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı.

İl genelinde bulunan akarsularda olta balıkçılığı yasağı 15 Haziran’da sona eriyor. Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Necdet Çiçek, 15 Martta başlayan iç sulardaki av yasağının 15 haziran itibari ile sona ereceğini, olta balıkçılarının akarsuda sazan, kadife, Şiraz ve yayın balığı avcılığını yapabileceklerini belirtti. Çiçek: “Sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla balıkçılarımızın avlanma kurallarına ve yasal avlanabilir asgari boy limitlerine dikkat ederek avlanmalarının iç sularımızdaki stok yönetimi açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. Bunun yanı sıra tüm dünyada yaygın olan covid-19 salgını sebebiyle sosyal mesafeye riayet edilmesi ve maske kullanımını da ihmal etmeden avlanmanın önemini vurgulayarak iç sularda açılan bu yeni av döneminin tüm balıkçılarımıza hayırlı ve bereketli olması diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39