İstiklal marşının kabulünü andılar...

İstiklal marşının kabulünü andılar

İstiklal marşının kabulünü andılar...

Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından İstiklal Marşının kabulünün 97. Yılı ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoyu anma töreni düzenlendi.
Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törene, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Bizim de İstiklal Marşımız Olmalı oratoryoyu canlandırdı. Oratoryoda Kurtuluş Savaşından, Milli Şairimiz Mehmet Akifin İstiklal Marşımızı nasıl kabul ettirdiğine kadar pek çok konu canlandırıldı. Oratoryonun sonunda ise öğrenciler tarafından okunan İstiklal Marşımız tüm protokol üyelerince ayakta dinlenildi.
Tören sonunda günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şu ifadelerde bulundu: Öğrencilerimiz çok güzel hazırlanmışlar. Hepsine teşekkür ediyorum. İstiklal Marşımız bizi birbirimize bağlayan, kenetleyen duygularımızı besleyen bir şiirimizdir. Biz ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bizi hiç kimse yıkamayacaktır. Bu yüzden İstiklal Marşımızı iyi okumamız ve anlamamız gerekmektedir. Bundan 100 sene önce ülkemizin üzerinde hangi oyunlar oynanıyorsa yine aynı oyunlar oynanmaktadır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın başkomutanlığında başlatılan bu mücadelede millet olarak, devlet olarak yanındayız. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir harekat yapmaktadır ordumuz. Hiçbir sivile, hiçbir canlıya zarar vermeden sadece teröristlerle mücadele edilmektedir. Burada şehit olan, şahadet mertebesine ulaşan şehitlerimize Allahta rahmet, ordumuza güç ve kuvvet temenni ediyorum.
Hatayda devriye atarken geçirdiği trafik kazasında şehitlik mertebesine ulaşan Düzceli Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ertuğrul Tuğra Kavunun ailesine tekrar başsağlığı dileyen Ay şöyle konuştu: Şehidimizin haberini alır almaz hemen evine gittik. Valimiz ve bütün devlet erkanı olarak şehidimizin komutanları ile irtibata geçtik ve başından sonuna kadar şehidimizin merasimi için elimizden geleni yaptık. Şehidimizin Düzceye gelişinden defnedilmesi süresine kadar belediyemiz tüm önlemleri almış ve üzerine düşeni yapmıştır. Ailesine tekrar başsağlığı ve şehidimize Allahta rahmet diliyorum. Bu operasyonlar sonuna kadar devam edecek.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48