İtfaiyeden ailelere karşı uyarı

İtfaiyeden ailelere karşı uyarı

İtfaiyeden  ailelere karşı uyarı

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü soba kullanacak ailelere karşı uyarı yaptı. Yapılan uyarıda havalar soğumadan bacaların temizletilmesi gerektiği bildirildi.
Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, sonbahar ve kış aylarında sıkça yaşanan soba zehirlenmelerine karşı aileleri uyardı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada soba kullanan vatandaşların baca temizliklerini geciktirmeden yaptırması gerektiğini belirtti.
Bilindiği gibi sonbahar aylarında esen Lodos rüzgarı hava sıcaklığı ile baca ucu arasındaki sıcaklık farkını azalttığından duman çıkışı güçlükle sağlanır ve bu gibi durumlar çoğu zaman soba zehirlenmeleri ile sonlanır. Yetkililer, söz konusu durumlara karşı lodos esen havalarda vatandaşların soba yakmamaya özen göstermesini istedi.
Özellikle kış aylarında zaman zaman etkili olan Lodos rüzgarının neden olduğu soba zehirlenmelerine karşı kömür kalitesi, baca temizliği, baca sıvasının düzgün yapılmış olması ve üzerinde çatlak bulunmaması ile soba borularının da temizliğine özen gösterilmesi gerektiği vurgulandı.
Yetkililer ayrıca olası bir yangın olayında kullanılmak üzere her ev ve iş yerinde bir yangının tüpünün olması gerektiğini belirterek Ev ve iş yerinde olacak bir yangın tüpü belki de büyük bir faciayı önleyebilir. Bunun için ev ve iş yerinde bir yangın söndürücü bulunması gerekiyor dediler.

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48