Kültür Bakanlığı sanatçısı oldu...

Kültür Bakanlığı sanatçısı oldu

Kültür Bakanlığı sanatçısı oldu...

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Yusuf Parlak, Kültür ve Turizm Bakanlığının Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı listesine kabul edildi.
Dr. Yusuf Parlakın eserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Türk süsleme sanatçılarından oluşan komisyon tarafından incelendi. Seçici kurul tarafından ebru branşında Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı olarak kabul edilen Öğr. Gör. Dr. Parlak, Kültür ve Turizm Bakanlığının sanatçı listesine dahil edildi.
Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Bayraktar, Öğr. Gör. Dr. Yusuf Parlak, geçtiğimiz yıllarda da geleneksel ebru sanatının son temsilcilerinden olan Ebru Sanatçısı Alparslan Babaoğlundan ebru icazeti alarak geleneksel ebru sanatı alanında Üniversitemizi markalaştırma yolunda çalışmalara devam etmektedir, kendisini almış olduğu ödül için tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum dedi.

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48