Lisesi öğrencileri Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde buluştu

DÜZCE MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ’Nİ ZİYARET EDEREK ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ VE KAMPÜS YAŞAMI KONULARINDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Lisesi öğrencileri Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde buluştu

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ni ziyaret ederek üniversite eğitimi ve kampüs yaşamı konularında bilgilendirildi.

Yapılan ziyarette Yetenek Sınavı’na hazırlanan 10 ve 11. sınıf Grafik Bölümü öğrencilerine Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden Arş. Gör. Zeynep Gürler ve Arş. Gör. Özkan Işık eşlik etti.

Konuk öğrenciler ilk olarak, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran’ın doğa temalı “Yeniden Doğa/Re Nature” başlıklı kişisel sergisini ziyaret etti. Öğrenciler eserleri ilgi ve beğeniyle inceledi. Daha sonra Fakültenin desen ve resim atölyelerini gezen öğrenciler, atölyelerde Fakülte öğrencileri ve öğretim elemanlarıyla sohbet eşliğinde merak ettikleri soruların cevaplarına ulaştı. Ziyaret sonunda öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER