Malkoç, "Hedefiniz, hayaliniz olsun"

Malkoç, "Hedefiniz, hayaliniz olsun"

Malkoç, "Hedefiniz, hayaliniz olsun"

Ödüllü Otomobil tasarımcısı Erbakan Malkoç, Düzce Üniversitesinde gençlere başarı öyküsünü ve başarıya nasıl ulaşılacağını anlattı. Malkoç, bugünkü üniversite gençliği için eleştirisel sözler kullanırken, Bakıyorum çoğunun ne hedefi ne hayali, ne vatan ne millet derdi var dedi.
Avrupanın en iyi otomobil tasarımı ödülü sahibi Erbakan Malkoç, Genç MÜSİAD Düzce Şubesinin davetlisi olarak konferansa katılmak üzere Düzceye geldi.
Düzce Üniversitesinde gerçekleştirilen konferansa MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, Genç MÜSİAD Başkanı Hakan Bekar ve yönetim kurulu üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Erbakan Malkoç, İş dünyasında başarı adımları, motivasyon ve çıraklıktan dünyaca ünlü otomobil tasarımcılığına uzanan yol gibi konularda gençlere konferans verdi.
Konuşmasına şehitlerimizi anarak başlayan, Malkoç gençlere vatanın derdi ile dertlenin tavsiyesinde bulundu. Malkoç, Hepimizin ortak derdi vatan. Vatanının derdiyle dertlenmeyen insan dertsizdir. Allah inşallah bu dertlenmeyi bütün gençlere nasip eder, çünkü vatan değeriniz yoksa başka bir derdiniz olduğunu kesinlikle düşünmeyin. Çünkü onlar bir süre sonra geçebiliyor. Ama vatanın başına bir şey gelirse geçme şansı hiç yok derken hayat felsefesinin zorluklarla mücadele etmek olduğunu vurguladı.
Gençlere Tecrübeyi dikkatle izleyin tavsiyesinde bulunan Malkoç, tecrübeyi yaşamaya çalışan insanların aptal olduğunu vurguladı.
Konferansı zaman zaman gençlerle de diyalog halinde yürüten Malkoç, Başarılı olmak ne demek diye sordu, başarının zorluklarla mücadele olduğunun altını çizdi.
Malkoç, Başarı zorluklarla mücadele etme zanaatıdır. Eğer karşınıza çıkan zorluklarla mücadele edebiliyorsanız, bunun için gücünüz varsa, karşınıza ne çıkarsa çıksın onun üstesinden gelebilmek için mücadele ediyorsanız siz başarılısınız. Benim sizin karşınızdaki rol modelim ne biliyor musunuz. Ben Ardahanın Göle ilçesinin Dengeli köyünde doğdum. 11 nüfuslu ailenin bir ferdiyim. Bizim doğduğumuz köyde elektrik yok, su yok, doğalgaz yok, o yok bu yok, çamaşır makinesi yok, bulaşık makinesi yok, hatta evde su yok. Şimdi üniversite gençliğine bakıyorum çoğunuzun ne hayali, ne hedefi, ne bir mücadelesi var. Ne ülkeyle ilgili ne vatanla ilgili bir derdi var. Her yıl mezun olan 800 bin üniversiteli gencimiz var ama dünya çapında tanınırlığımız yok. İş istediğinizde işi beğenmemeniz hat safhada, cumartesi çalışmazsınız, 5ten sonra işe gelmezsiniz, istediklerinizi veririz ama 200 TL fazla para bulduğunuzda çeker gidersiniz. Ondan sonra şikayet diz boyu dedi.
Programın sonunda Genç MÜSİAD Başkanı Hakan Bekar, Erbakan Malkoça bir tobla hediye etti.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48