Melen Çayı'nda Rafting Yaparak Serinledi

- Sıcak hava ve yüksek nemden bunalan vatandaşlar, Melen Çayı'nda rafting yaparak serinledi

Melen Çayı'nda Rafting Yaparak Serinledi

DÜZCE - Düzcede sıcak havadan ve yüksek nemden bunalan vatandaşlar, rafting tesislerinde yoğunluk oluşturdu.

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen Köyündeki rafting işletmelerine akın eden vatandaşlar, Melen Çayındaki 16 kilometrelik parkurda rafting yaparak serinledi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de bazı ziyaretler kapsamında kentte bulunan ulusal basın mensuplarıyla birlikte rafting yaptı.

- Melen Çayı kaçış noktası oldu

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede bulunan rafting işletmelerinde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Sıcaktan bunalan vatandaşların büyük çoğunluğunun nehir ve doğa ile baş başa olmak istediğini kaydeden Tepe, şöyle konuştu:

Ağustos ayında olmamıza rağmen raftingde yoğunluğumuz devam ediyor. Hem spor hem de adrenalin anlamında insanı rahatlatan rafting, vatandaşların ilgi odağı oldu. İstanbul ve Ankara gibi, sıcaklık ve şehir stresinden kurtulmak isteyenler burada rafting yapıyor. Melen Çayı, sıcaklardan ve aşırı nemden bunalan vatandaşlar için kaçış noktası oldu. Sıcaklarla birlikte nem herkesi bunalttı, bizi tercih eden misafirlerimizle birlikte nehrin güvenli sularında rafting yapıyoruz.

Tepe, İstanbul, Ankara ve Sakaryadan birçok vatandaşın Melen Çayını tercih ettiğini ifade ederek, Sezon başında 80 bin kişi rafting hedefimiz vardı, biz bu sayıyı 100 bine çıkardık. Yaşanan yoğunluk bizi mutlu ederken, hedefimize de hızlıca ilerlememizi sağlıyor. Sıcaklardan bunalan tüm doğaseverleri Melen Çayına bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48