Melen Çayında Tatilcilerin Rafting Heyecanı

Melen Çayında Tatilcilerin Rafting Heyecanı

Melen Çayında Tatilcilerin Rafting Heyecanı

DÜZCE - Düzcedeki Melen Çayı, günübirlikçi tatilcilerin vazgeçilmez mekanı oldu.

Hafta sonu tatilini fırsat bilen ve sıcaktan bunalan vatandaşlar, Cumayeri Dokuzdeğirmen köyünde bulunan rafting işletmelerinde yoğunluk oluşturdu.

İstanbul ve Ankaraya yakın olan Melen Çayına gelen vatandaşlar, 13 kilometrelik parkurda özel elbiselerini giyerek yaptıkları raftingle hem serinliyor hem de unutulmaz bir heyecan yaşıyor.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Melen Çayının günübirlikçi tatilciler için vazgeçilmez bir mekan olduğunu söyledi.

Aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşların, İstanbul ve Ankaraya en yakın doğal parkurun bulunduğu Melen Çayını tercih ettiğini ifade eden Tepe, şöyle konuştu:

Ağustos ayı olmasına rağmen tatile gidemeyenler ve uzun soluklu tatil fırsatı olmayanların birinci tercihi Melen Çayı oldu. Rafting, günübirlikçi tatilciler için vazgeçilmez bir spor oldu. Melen Çayı da raftingde en güvenilir çay olduğu için yoğunluk devam ediyor. Geçtiğimiz 10 yılın ağustos ayı rakamlarına bakacak olursak bu yıl iki katına çıktık. Bu hem bizi hem turizmcileri sevindiriyor. Sosyo-ekonomi ve turizm anlamında rafting önemli bir katkı sağlıyor. Melen Çayının durumu da gayet iyi. Yağmurlarla birlikte debi rafting için yeterli seviyede. Yoğunluğumuz da sezon itibarıyla devam ediyor. Hafta sonları binlerce misafiri burada ağırlıyoruz.

Sezon başında 10 bin hedefi koyduklarını aktaran Tepe, Melen Çayının lokasyonu çok iyi. İstanbul ve Ankaradan 2,5 saate Melen Çayına geliniyor. Bu yıl İzmir ve Eskişehirden turlar kabul ettik. Melen Çayı, konaklama, kamp ile günübirlikçi tatilciler için de cazip hale geldi. Aşırı sıcaklıklarda Akdenize gidemeyen İstanbul ve Ankarada yaşayan vatandaşlar, burayı tercih ediyor. Bunu yaz sezonunda sürekli tekrarlıyorlar. diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48