Milli oyuncak pazarına ev sahipliği yapacak

Milli oyuncak pazarına ev sahipliği yapacak

Milli oyuncak pazarına ev sahipliği yapacak

Düzce ilinde bir Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve Milli Oyuncak üretilmesi amacıyla başlayan Milli Oyuncak sürecinin üçüncü aşaması, 2-3 Ekim 2017 tarihleri arasında Düzce Üniversitesinde düzenlenecek Milli Oyuncak Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği ile hayata geçecek.
29 Aralık 2016 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Düzce Üniversitesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) arasında imzalanan işbirliği protokolü ile başlayan Milli Oyuncak süreci, protokol gereğince 20 Şubat 2017 tarihinde Düzce Üniversitesinde düzenlenen Değerlerimiz, Kültürümüz ve Çocuklarımız: Milli Oyuncak başlıklı çalıştayla devam etmişti. Çalıştayda farklı alanlara mensup uzmanlar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden oluşan iç ve dış paydaşlar, Milli Oyuncağın nitelikleri ve hangi özellikleri taşıması gerektiğiyle ilgili fikir ve önerilerini paylaşmıştı.
Milli Oyuncak sürecinin üçüncü aşaması olarak gerçekleştirilecek Milli Oyuncak Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğine; tasarımcılar, akademisyenler, sektör temsilcileri ve konuya ilgi duyan herkes katılabilecek. Katılımcılar bir tasarım, prototip, yazılım, oyun veya diledikleri herhangi bir formda Milli Oyuncak önerileri ile etkinliğe katkı sağlayabilecekler. Düzce Üniversitesi Tasarım, Prototipleme ve Test Merkezi, tasarımların 3-boyutlu yazıcılarla prototipe dönüştürülmesi konusunda katılımcılara destek olabilecek.
Birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL ve üçüncüye ise 5 bin TL ödülün verileceği Milli Oyuncak Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğiyle ilgili detaylı bilgilere millioyuncak.duzce.edu.tr internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48