MÜSİAD "Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma" paneli

MÜSİAD "Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma" paneli

MÜSİAD "Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma" paneli

DÜZCE - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma paneli Düzcede gerçekleştirildi.

Kentteki bir otelde düzenlenen panele katılan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kerim Altıntaş, MÜSİAD olarak eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Türkiyede mesleki eğitimin önemine değinen Altıntaş, MÜSİAD olarak kuruluşlarından bu yana mesleki eğitim vurgusu yapıyoruz. 2011 yılında Türkiyede bir sivil toplum kuruluşu olarak mesleki alanda ilk çalıştayı düzenledik. Bu çıktıları paydaşlara dağıtarak, mesleki eğitimin önemi ve sorunlarını ilgili yerlere aktarma çabasında bulunduk. dedi.

Tematik Lise Programını da geçen yıl hayata geçirdiklerini dile getiren Altıntaş, Üsküdarda Pazarlama ve Perakende Teknik Meslek Lisesinde tüm müfredatı geliştirerek öğrencilerimizi yetiştirmeye başladık. Burada yetişen gençler, iş kaygısı yaşamadan ülke ekonomisine katkı sunacaklar. Önümüzdeki dönemde de bu konu üzerinde çalışmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz. diye konuştu.

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu ise son dönemde Türkiyenin temel tezlerinden birinin yerli ve milli olmak olduğunu vurgulayarak, Bir ülkenin dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, öncelikle kendi kültürel ve tarihsel değerlerine sahip çıkması gerekmektedir. Yerli ve milli olabilmek için eğitim kalitemizi uluslararası standartlara taşımalıyız. değerlendirmesinde bulundu.

İki oturumda gerçekleşen toplantı, farklı alanlardan konuşmacıların sunumları ile son buldu.

Toplantıya, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

 

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48