"Müzede Bir Gün" Etkinliği

Düzce Üniversitesi'nden "Müzede Bir Gün" etkinliği

"Müzede Bir Gün" Etkinliği

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Müzeler Haftası kapsamında Konuralp Müzesinde Müzede Bir Gün adlı etkinlik gerçekleştirdi.
Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve davetli konukların katıldığı program, Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Okanın Orfeus Mozaiği ve Prusias Ad Hypium başlıklı sunumuyla başladı. Doç. Dr. Emre Okan, Konuralp Müzesinde sergilenen Orfeus Mozaiği hakkında önemli ve ilginç bilgiler paylaşarak katılımcıları bilgilendirdi.
Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Temel Sanat Bilimleri Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Nahide Yılmaz, Konuralpte Bir Gün: Modern Çocuk Sanat Buluşmaları konulu bir sunum gerçekleştirirken, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Durukan ise, İçerik ve Biçim Bağlamında Müze Tasarımı başlıklı konuşmasında, Dali Müzesi örneği üzerinden müze tasarımıyla ilgili faydalı bilgiler aktardı.
Etkinliğin son bölümündeyse, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Yılmaz, Hitit Belgesi ile Hitit medeniyetiyle ilgili gün yüzüne çıkan bilgileri katılımcılarla paylaştı.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 07:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48