Öğrenciler aile sıcaklığı içerisinde eğitim görecekler

Öğrenciler aile sıcaklığı içerisinde eğitim görecekler

Öğrenciler aile sıcaklığı içerisinde eğitim görecekler

Düzce Üniversitesinde eğitime yeni başlayan öğrenciler için oryantasyon eğitimi düzenlendi.
Öğrencilerin Düzce Üniversitesine uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesini tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başladı. Üniversite yaşamını, belirli kurallar dahilindeki bir özgürlük ortamı şeklinde nitelendiren Prof. Dr. Genç, öğrencilerin lise eğitiminden üniversite eğitimine geçmesiyle birlikte artık özne konumunda bulunacaklarını ifade etti. Bunun da birey olma anlamına geldiğini dile getiren Prof. Dr. İlhan Genç, birey olma sürecinin de özgürlük ortamıyla beraber öğrencilere önemli sorumluluklar yüklediğine dikkat çekti.
Öğrencilerin kendilerini çok iyi şekilde yetiştirerek ülkemize fayda sağlamasını dilediklerini söyleyen Prof. Dr. Genç, Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenin önemi üzerinde durdu. Öğrencilere her konuda destek olacaklarını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, onları daha güzel yarınlara uğurlamak istediklerini ifade ederek yeni akademik yılın hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Düzce Üniversitesi akademik birim yöneticileri de, görev yaptıkları Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarıyla ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu. Birim yöneticileri, yaptıkları konuşmalarda; oryantasyon programının öğrencilere, Düzce Üniversitesine alışma ve uyum konusunda büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade ettiler. Öğrencilerin Düzce Üniversitesinde aile sıcaklığı içerisinde eğitim göreceklerini belirten yöneticiler, onların nitelikli ve donanımlı bir şekilde mezun olmaları için yoğun bir şekilde çalışacaklarını dile getirdiler. Öğrencilerin ilk yıldan itibaren ciddi ve planlı bir şekilde çalışmaları tavsiyesinde bulunan akademik birim yöneticileri, zamanı etkin ve verimli kullanmanın önemine dikkat çekerek öğrencilere eğitim hayatları boyunca başarılar diledi.
Açılış konuşmalarının sonrasında, öğrenciler için hazırlanan Oryantasyon Eğitimine geçildi. Her Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları için ayrı ayrı sunumların gerçekleştirildiği programlarda; Düzce Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi ve burs işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler aktarıldı. Düzce Üniversitesinin başarıları ve projelerinin de paylaşıldığı programda, ulaşım imkanları ve Düzcenin tanıtımıyla ilgili bilgiler aktarılarak yeni öğrencilerin, Düzce Üniversitesi ve şehre kolay uyum sağlamaları amaçlandı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48